[VIDEO] LP: Napoli srušio Nicu, Celtic uvjerljiv, Maribor izgubio u Izraelu

Nakon što je Rijeka u Pireju očekivano poražena od Olympiacosa 2:1, odigrane su i preostale četiri utakmice play-off faze natjecanja Lige prvaka, a vidjeli smo očekivane pobjede favorita.

Najzanimljiviji susret igran je u Italiji, gdje je Napoli s 2:0 pobijedio Nicu. U 13. minuti Hysaj je odličnom okomitom loptom pronašao Mertensa, koji je zaobišao gostujućeg golmana i zabio za prednost Napolitanaca. U 70. minuti Jallet je napravio prekršaj za kazneni udarac, kojeg je Jorginho smireno zabio i postavio konačnih 2:0.

Sevilla je u gostima već napravila više od pola posla, pošto je pobijedila Istanbul Basaksehir s 2:1. U 16. minuti Correa je uposlio Escudera na lijevoj strani, koji je prizemnim udarcem zabio za 1:0. Tekdemir je u 64. minuti pronašao Eljera Eliju, koji kroz noge izjednačuje, no šest minuta prije kraja Wissam Ben Yedder koristi nepažnju domaćina nakon ubacivanja rukom i nakon duge tiki-taka akcije petom donio gostima pobjedu.

Nakon velikog preokreta Hapoel Beer-Sheva pobijedio je Maribor 2:1. Slovenci su poveli već u devetoj minuti. Tavares je uzeo loptu na centru i povukao kontru, zaobišao golmana i zabio za vodstvo Slovenaca. Ipak, samo tri minute kasnije Nwakaeme je izjednačio odličnim volejom s 20 metara, da bi Tzedek iz kaznenog udarca u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela u potpunosti preokrenuo rezultat i postavio konačnih 2:1.

U posljednjem susretu dana Celtic nije imao poteškoća i s 5:0 je deklasirao Astanu. Nesretni Postnikov u 32. minuti je autogolom doveo Škote u vodstvo, da bi Sinclair u 42. minuti odlično izbjegao zamku za zaleđe i u sami kut povisio na 2:0. Isti igrač povisio je i na 3:0 u 60. minuti, nakon što je napravio dvostruko proigravanje sa Griffithsom. Nakon još jedne asistencije Griffithsa u 79. minuti Forrest je zabio za 4:0, da bi se i sam Griffiths upisao u strijelce minutu prije kraja postavivši konačnih 5:0.

Vrijedi spomenuti i kako je odigrana jedna utakmica play-off faze natjecanja Europske lige, u kojoj je Zenit u gostima iznenađujuće izgubio od Utrechta 1:0. Jedini gol postigao je Labyad u 77. minuti.

Liga prvaka, play-off, prvi susreti:

Napoli (ITA) 2:0 Nice (FRA) (Mertens 13., Jorginho 70. – 11m)

Istanbul Basaksehir (TUR) 1:2 Sevilla (ŠPA) (Elia 64. / 16. Escudero, 84. Ben Yedder)

Hapoel Beer-Sheva (IZR) 2:1 Maribor (SLO) (Nwakaeme 12., Tzedek 45+2. – 11m / 9. Tavares)

Celtic (ŠKO) 5:0 Astana (KAZ) (Postnikov 32. – ag, Sinclair 42., 60., Forrest 79., Griffiths 89.)