[VIDEO] Španjolski Superkup: Real Madrid ponovno pobijedio Barcelonu i osvojio trofej

Nakon što je Real Madrid u prvoj utakmici Superkupa Španjolske s 3:1 pobijedio Barcelonu, u uzvratu se očekivalo da Kraljevi mirnom igrom očuvaju tu veliku prednost i osvoje trofej. Tako je i bilo i Real je upisao pobjedu od 2:0 te osvojio ovaj trofej nakon punih pet godina.

Realovci su krenuli puno ofanzivnije, a zanimljivu formaciju iznio je Ernesto Valverde. Igrao je u formaciji 3-5-2, s time da su Jordi Alba i Sergi Roberto igrali na krilima u vezi. I već u četvrtoj minuti Asensio je lijepim pogotkom s preko 20 metara doveo Kraljeve u vodstvo. Osam minuta kasnije Mascherano je lijepo pronašao Suareza, čiji poluvolej odlazi preko gola.

Katalonci su se tada napokon probudili i počeli igrati relativno bolji nogomet, no pokušaji okomitih centaršuteva nisu se pokazali previše opasnima. U 33. minuti Vazquez je pogodio stativu, da bi šest minuta kasnije Marcelo uputio prizeman centaršut, a Benzema iskoristio nepažnju Umtitija i povisio na 2:0. S tim rezultatom se otišlo na odmor i već tada moglo se vidjeti kako se nova Valverdeova taktika pokazala neuspješnom.

U nastavku je Valverde i sam uvidjeo kako je pogriješio u pristupu utakmici pa je izvadio Piquea i uveo Semeda, a Blaugrana se vratila u poznatu 4-3-3 formaciju sa Semedom i Albom na bekovskim pozicijama, dok je Roberto bio promaknut na poziciju lijevog krila. I odmah je to rezultiralo najboljom prilikom Katalonaca na susretu. Suarez je uposlio Messija, koji je prošao kroz dvojicu stopera domaćih, no pogodio gredu.

U 64. minuti Alba je prizemno centrirao, no Roberto je zamalo ostao prekratak pa je ostalo 2:0. Samo dvije minute kasnije Luisito je umalo iskoristio pogrešnu procjenu leta lopte Navasa, no glavom je pucao pored gola. Nastavili su gosti s pritiskom ne bi li došli do smanjenja rezultata. U 71. minuti Navas je obranio pokušaje Roberta i Messija, da bi se na odbijenoj lopti našao Suarez, no glavom je pogodio stativu. Tri minute kasnije Messi je pucao preko gola, a Realovci su nastavili igrati povučeni na svoju polovicu čekajući kraj susreta.

Do kraja susreta nije bilo većih prilika i utakmica je završila 2:0. Mateo Kovačić igrao je do 62. minute, a Rakitić i Modrić odigrali su cijeli susret. Vrijedi izdvojiti i kako je Jordi Alba odigrao svoju 200. službena utakmicu u dresu Katalonaca.