[VIDEO] EL: Asistencije Leovca i Jakoliša, pobjede Brage, Vardara i Krasnodara

Odigrane su popodnevne utakmice play-off faze natjecanja Europske lige, a za nijednu momčad ne može se reći da je već osigurala prolaz u grupnu fazu natjecanja.

Anton Maglica odigrao je cijeli susret, a Antonio Jakoliš ušao je u 57. minuti te upisao asistenciju u iznenađujućoj 3:2 pobjedi njihovog Apollona nad Midtjyllandom. Već u 15. minuti da Silva je dodao do Kyriakoua, koji je uz pomoć stative zabio za prednost domaćina. Borring je u 38. minuti centrirao, a Sorloth glavom izjednačio, no u 70. minuti Schembri je izveo slobodni udarac, a Jander vratio vodstvo Cipranima. Samo četiri minute kasnije Sorloth je svojim drugim pogotkom ponovno izjednačio, no veliku pobjedu Apollonu donio je Pittas nakon odlične prizemne asistencije Jakoliša.

I Jurica Buljat odigrao je cijeli susret, a njegov BATE Borisov samo je remizirao protiv Olexandriye 1:1. Već u osmoj minuti Gordejchuk je sjajno petom pronašao Ivanića, koji udarcem iz prve zabija za prednost domaćina. Međutim, svega 11 minuta kasnije Tsurikov je s lijeve strane centrirao, a Banada ostao neobjašnjivo sam i postavio konačnih 1:1.

Živulić nije igrao u pobjedi njegove Viktorije Plzen protiv AEK Larnace od 3:1, a ni  Dvorneković nije ulazio u igru u porazu njegovog Hafnarfjordura nakon preokreta od Brage s 2:1.

Marin Leovac igrao je u još jednom preokretu njegove momčadi. PAOK je s 3:1 pobijedio švedski Ostersunds, koji ipak ima gol u gostima. A njega je postigao Nouri iz kaznenog udarca, prije nego je Matos u 38. minuti nakon centaršuta Leovca glavom izjednačio. Na 2:1 povisio je Prijović 13 minuta prije kraja, također glavom, da bi isti igrač tri minute prije kraja uspješno realizirao kazneni udarac.