[VIDEO] EL: Livaja zaradio crveni karton, Ajax poražen, Milan uvjerljiv, Domžale iznenadile Marseille

Odigrane su i večernje play-off utakmice Europske lige, a nekoliko momčadi praktički je već osiguralo grupnu fazu natjecanja.

Ivan Kardum branio je cijeli susret i primio dva gola u porazu svoje Suduve od Ludogoretsa 2:0. Prvi gol postigao mu je Moti glavom nakon centaršuta Cicinha, dok je Vura u 76. minuti ostao sam na rubu kaznenog prostora i postavio konačnih 2:0.

Ni Zoran Mikulić nije se proslavio na golu Sheriffa, pošto je primio gol, no njegova momčad uspjela je remizirati 1:1 protiv poljske Legije. Trenutak pogotka bio je u 76. minuti, kada je Hlousek prizemno centrirao, a Hamalainen zabio za vodstvo Poljaka. Brezovec je za Moldavce igrao do 84. minute, a samo tri minute kasnije Bayala je nakon kornera glavom izjednačio.

Petar Franjić za Domžale je u igru ušao u 73. minuti, a slovenska momčad upisala je senzacionalan 1:1 remi protiv Marseillea. Poveli su Slovenci u 12. minuti kada je Firer izveo slobodni udarac, a Vetrih glavom zabio za 1:0, no Francuzi se vraćaju u 63. minuti. Thauvin je dodao loptu za Sansona, koji je izbjegao zaleđe i donio bitan gol u gostima Marseilleu. U 77. minuti igre ušao je i Marić u remiju svojeg Videotona kod beogradskog Partizana 0:0.

Salzburg je očekivano s 3:1 nadigrao Viitorul, a Duje Ćaleta-Car odigrao je cijeli susret. Već u drugoj minuti Korejac Hwang iskoristio je pogrešku domaće obrane i u same rašlje zabio za 1:0, no samo pet minuta kasnije Tucudean je izjednačio golom iz praktički mrtvog kuta. Wolf je u 29. minuti uz dosta sreće vratio prednost Austrijancima, da bi samo dvije minute kasnije Dabbur iskoristio prizemni centaršut Lainera i postavio konačnih 3:1.

Talijanski div Milan sa 6:0 deklasirao je makedonsku Shkendiju, za koju je Čeliković igrao do 64. minute, a Domagoj Vida odigrao je cijeli susret u remiju Dynamo Kijeva kod Maritima 0:0.

Vrijedi spomenuti i kako je Marko Livaja u 59. minuti susreta svog AEK-a i Club Bruggea zaradio crveni karton, no ostalo je 0:0, kao i veliki preokret Athletic Bilbaa, koji je u samo šest minuta postigao tri pogotka i pobijedio Panathinaikos 3:2.