[VIDEO] Primera: Sezona otvorena domaćim pobjedama Leganesa i Valencije, crveni karton za Halilovića

Konačno smo dočekali početak 87. sezone po mnogima najgledanije i najjače lige svijeta, Primere. Prvo kolo otvoreno je s dvije minimalne pobjede domaćina.

Novu sezonu otvorio je susret između Leganesa i Alavesa, kojeg je u konačnici domaća momčad pobijedila s minimalnih 1:0. U 17. minuti Alaves je imao odličnu priliku iz kaznenog udarca, no Cuellar je uhvatio pokušaj Garcije. Kazna je stigla u 24. minuti. Nakon puno sreće nakon slobodnog udarca do lopte je došao Gabriel i zabio za pobjedu Leganesa. Domaća momčad bila je bolja, Guerrero i Ramos imali su velike prilike, no Pacheco je upisivao lijepe obrane. Sedam minuta prije kraja Burgui je imao odličnu priliku za izjednačenje, no pogodio je gredu i ostalo je 1:0.

I u drugoj utakmici domaćin je pobijedio 1:0. Valencia je pobijedila Las Palmas s minimalnim rezultatom i to pogotkom Zaze, koji je u 22. minuti nakon prizemne asistencije Solera postigao gol za pobjedu. Alen Halilović neće početak sezone pamtiti po dobrome, pošto je u 33. minuti zaradio izravni crveni karton.