[VIDEO] Primera: Girona šokirala Atletico, crveni kartoni Banegi i Griezmannu, kiks Seville

Odigrane su nove tri utakmice španjolske Primere, a vidjeli smo i prva velika ovogodišnja iznenađenja.

No, krenimo redom. Celta Vigo nastavila je tamo gdje je stala i prošle sezone. Sezonu su otvorili domaćim 3:2 porazom od Real Sociedada. U 22. minuti Mario Gomez iskoristio je gužvu u gostujućem šesnaestercu i doveo domaćine u vodstvo, no samo 11. minuta kasnije Oyarzabal je iskoristio katastrofalnu pogrešku domaćeg vratara i izjednačio. U 50. minuti Cabral je izveo korner, a Gomez svojim drugim golom ponovno vratio prednost Celti. Međutim, deset minuta prije kraja Willian Jose je proigrao Juanmija, koji je izjednačio, da bi Willian Jose dvije minute prije kraja uspješno realizirao i kazneni udarac te donio pobjedu Real Sociedadu.

Novi prvoligaš, momčad Girone, ugostila je Simeoneov Atletico Madrid i remizirala 2:2, iako je i vodila 2:0 te imala igrača više. U 22. minuti Granell je centrirao s lijeve strane, a Stuani glavom zabio za 1:0. Svega tri minute kasnije isti igrač iskoristio je slobodni udarac, također s lijeve strane, te glavom povisio na 2:0. U 67. minuti Griezmann je pokušao iznuditi kazneni udarac, no sudac mu je pokazao žuti karton. Nakon toga sucu je rekao da je gov**, pa mu je Martinez Munuera pokazao i drugi žuti karton. Ipak, Rojiblancosi su uspjeli doći do boda. Prvo je Lucas Hernandez proigrao Correu, koji je s ruba kaznenog prostora smanjio na 2:1, da bi pet minuta prije kraja Koke izveo slobodni udarac, a Gimenez glavom donio bod Atleticu. Šime Vrsaljko cijeli susret je proveo na klupi.

U posljednjem susretu dana Sevilla je na Mestalli remizirala s Espanyolom 1:1. Domaćin je u 26. minuti poveo pogotkom Lengleta nakon kornera, no samo devet minuta kasnije Leo Baptistao je izjednačio nakon odličnog soloprodora. Do kraja susreta Ever Banega je dobio crveni karton, pa je gostujuća momčad pred 30 487 gledatelja posljednjih šest minuta igrala s igračem više.

Primera, prvo kolo:

Celta Vigo 2:3 Real Sociedad (Gomez 22., 50. / 33. Oyarzabal, 80. Juanmi, 88. – 11m Willian Jose)

Girona 2:2 Atletico Madrid (Stuani 22., 25. / 76. Hernandez, 85. Gimenez)

Sevilla 1:1 Espanyol (Lenglet 26. / 35. Baptistao)