[VIDEO] Primera: Rakitić odigrao cijeli susret u Barceloninoj pobjedi na otvaranju sezone

Barcelona je otvorila novu sezonu Primere baš kao i prošle godine, pobjedom na Camp Nou protiv Real Betisa. Prošle sezone završilo je 6:2, a ovaj put samo 2:0.

Utakmica je počela minutom šutnje za tragično preminule žrtve terorističkog napada, a Ernesto Valverde nije mogao računati na ozlijeđene Suareza, Piquea i Iniestu. Ipak, Katalonci su dakako bili favoriti u ovoj utakmici. Već u trećoj minuti vidjeli smo prvu priliku, no Deulofeu je nakon prizemnog centaršuta Roberta pucao pored gola. Samo minutu kasnije Messi je zamalo pucao preko gola, a Argentinac je u 14. minuti pogodio vanjski dio mreže iz slobodnog udarca.

Blaugrana je napadala, imala 67 posto posjeda, nije dozvolila nijedan udarac prema golu, no bila je i neprecizna. U 25. minuti nakon dvostrukog proigravanja Busquetsa i Messija, Argentinac je zamalo pucao pored gola, da bi isti igrač deset minuta kasnije iz novog slobodnog udarca s 26 metara pogodio stativu.

I onda konačno, u 37. minuti Messi je proigrao Deulofeua, koji mu je htio prizemno vratiti loptu, a nesretni Tosca ju je dirao i skrenuo u mrežu. Samo minutu kasnije Leon se našao sam ispred Ter Stegena, no Mascherano je u posljednji trenutak odličnim klizećim startom otklonio opasnost.

U 39. minuti već je 2:0. Nakon brze polukontre Deulofeu je prošao po desnoj strani i centrirao, a Sergi Roberto prevario Adana i povisio na 2:0 te se s tim rezultatom otišlo na odmor.

Nastavak je ponovno otvorio Messi, koji je i u 60. minuti pogodio stativu. U 69. minuti vidjeli smo prvi pokušaj gostiju, no Nahuel je pucao visoko preko gola. Lionel Messi u 71. minuti ponovno je pucao zamalo preko gola iz slobodnog udarca, da bi u 81. minuti pogodio i treću stativu.

Minutu kasnije glavom je nakon Rakitićevog kornera pucao pored gola, a u 83. minuti Adan je obranio njegov pokušaj s ruba kaznenog prostora. 56 480 gledatelja tako nije vidjelo Argentinčev 350. pogodak u Primeri, no vidjelo je jednu vrlo dobru Barcelonu, koja se, čini se, budi nakon onih slabih predstava protiv Real Madrida u Superkupu Španjolske. Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret.