[VIDEO] Primera: Real krenuo u obranu naslova uvjerljivom pobjedom, crveni karton Ramosa

Real Madrid u obranu naslova španjolske Primere krenuo je pobjedom. Na Riazoru je pred 27 770 gledatelja s 3:0 stradao Deportivo, iako je momčad Zinedine Zidanea igrala bez suspendiranog Ronalda te ozlijeđenih Varanea i Kovačića.

Domaćin je krenuo dosta ofanzivno i već u petoj minuti Andone je dobro namučio Navasa, koji je upisao prvu obranu. Tri minute kasnije Kostarikanac je još jednom obranio pokušaj Rumunja, a u 16. minuti Guilherme je iz daljine pucao preko gola. Na drugoj strani iz prve prilike na utakmici Kraljevi su poveli. Modrićev udarac iz daljine obranio je Ruben, no lopta se odbila do Benzeme, koji je pronašao nečuvanog Balea, a Velšanin zabio u prazna vrata.

U 27. minuti već je 2:0. Marcelo je prizemno centrirao s lijeve strane, a Casemiro neobjašnjivo ostao sam i tap-inom povisio na 2:0. Dugo vremena čekali smo na odgovor domaćina, a on je uslijedio u 43. minuti. Ipak, Andoneov slabašni pokušaj glavom Navas je s lakoćom obranio i na odmor se otišlo s 2:0.

Toni Kroos udarcem iz daljine otvorio je nastavak, no u 51. minuti pucao je pored gola. Dvije minute kasnije Sergio Ramos rukama je po licu odgurnuo Schara, no sudac mu je pokazao samo žuti karton te je kapetan Kraljeva izuzetno dobro prošao. Pola sata prije kraja utakmice Borges je glavom pucao, a Ramos sa crte otklonio opasnost.

U 61. minuti Baleov pokušaj s lakoćom je obranio Ruben, no samo minutu kasnije Bale je povratnom loptom pronašao Kroosa, koji je pucao, a lopta se od noge Schara odbila u mrežu.

U 65. minuti veliku priliku imao je Dipetta, no pogodio je gredu, a nakon toga igra se primirila. Marcelo je pokušao iz daljine volejom u 76. minuti, ali otišlo je visoko preko gola, a posljednju priliku na susretu za Real imao je Luka Modrić, koji je u 78. minuti pucao pored gola. Minutu prije kraja Carvajal je srušio Gamu i sudac je pokazao na bijelu točku, no Navas je obranio pokušaj Andonea te je ostalo 3:0. U posljednjim sekundama susreta Sergio Ramos laktom je udario Borju i sudac Gonzalez Gonzalez zasluženo mu je pokazao crveni karton. Naš reprezentativac odigrao je cijeli susret, a Real je tako u obranu naslova krenuo uvjerljivom pobjedom.