Liga prvaka (Ž): Osječanke deklasirale Istatov za perfektan start grupne faze natjecanja

ŽNK Osijek, Facebook

Nakon dugih 82 dana vratila nam se Liga prvaka za žene, a odigrani su svi susreti prvog kola grupne faze natjecanja. Naravno, Hrvatsku već tradicionalno u ovoj fazi predstavljaju nogometašice Osijeka, koje su smještene u skupinu 7 zajedno s makedonskim Istatovom, KI Klaksvikom iz Farskih Otoka te momčadi Stjarnan, favoritima u ovoj skupini iz Islanda.

Osijek je u prvoj utakmici očekivano sa 7:0 pobijedio Istatov. Već u četvrtoj minuti Kunštek je iz slobodnog udarca pogodila stativu i nagovijestila dobru večer Osječanki. Ista igračica samo šest minuta kasnije uposlila je Balić, koja zabija za 1:0. Pucale su tada Nevrkla i Balić, no bez uspjeha, da bi i Maltašić u 22. minuti pogodila stativu. Do kraja odmora Balić i Maltašić pucale su pored gola pa se na odmor otišlo s minimalnih 1:0.

U nastavku već u 47. minuti Osijek je povisio prednost. Nevrkla i Andrlić napravile su dvostruko proigravanje nakon kombinacije iz kaznenog udarca, a Nevrkla je povisila na 2:0. Nakon soloprodora u 59. minuti Balić je svojim drugim pogotkom povisila na 3:0, a uslijedili su promašaji Nevrkle, Bulut, Balić, Bojčić i Andrlić, prije nego su Balić i Andrlić s dva pogotka u dvije minute povisile na 5:0. Jakovac Lojnak u 89. i 90. minuti postavile su konačnih 7:0.

Osijek (4-4-2)

Pirić – Bojčić (Jakovac 80′, 89.), Nevrkla (45+2.), Radeljić, Culek – Bulut (Čavić 72′), Baban, Andrlić (79.), Kunštek (Lojnak 59′, 90.) – Balić (10.,77.), Maltašić

Istatov (4-3-3)

Rechi – Mickoska, Taseva, Kolevska, Veleska – Belistojanoska (Stefanovska 88′), Chubrinovska, Kosteska (Choneva 65′) – Petrovska (Bošeska 46′), Jakovska, Maksuti

Glavne favoritkinje u ovoj skupini nisu imale milosti. Stjarnan je sa čak 9:0 deklasirao Klaksvik. Dva pogotka postigla je Jamajčanka Henry, dok su po gol dale Albertsdottir, Asbjornsdottir, Baldursdottir, Bjornsdottir, Kristjansdottir, Oladottir i Pedersen, dok je autogol zabila Josephsen.

U ostalim rezultatima vidjeli smo i dva velika iznenađenja. Medyk Konin bio je veliki favorit protiv Shelbournea, no unatoč igranju s igračicom više u posljednjih šest minuta, Poljakinje nisu uspjele probiti gostujuću obranu i završilo je 0:0. Sarajevo je pak senzacionalno poraženo od albanske Vllaznije 1:0 pogotkom Doci u 90+2., a kakvo je to iznenađenje svjedoči i podatak da ste za deset kuna na kladionici na pobjedu Vllaznije mogli osvojiti 170.

Crnogorska Breznica poražena je od Avaldsnesa 2:1, a naša reprezentativka Horvat igrala je do 55. minute. Drugo kolo na rasporedu je u petak, 25. kolovoza, a u njemu će nogometašice Osijeka ugostiti Ki Klaksvik, koji će samo nominalno biti domaćin te utakmice i sve osim visoke pobjede Osijeka bilo bi ravno senzaciji.