[VIDEO] Liga prvaka: Maribor izbacio Izraelce, Napoli pobijedio Nicu, Sevilla se provukla u grupnu fazu

Odigrane su prve uzvratne utakmice play-offa Lige prvaka i saznali smo pet sudionika grupne faze natjecanja.

Činilo se kako je Celtic pitanje pobjednika riješio u prvoj utakmici, budući da je pobijedio Astanu 5:0, no Kazahstanci su pružili tvrd otpor i poveli 4:1, no do preokreta nisu došli. Ajer je u 20. minuti postigao autogol, da bi iznimno vrijedan gol u gostima postigao Sinclair nakon dodavanja Forresta u 34. minuti. Škoti su se tada opustili, a u 48. minuti Muzhikov je iskoristio pogrešku u gostujućoj obrani i zabio za 2:1. Samo minutu kasnije Shomko je centrirao, a Twumasi glavom povisio na 3:1. Isti igrač u 69. minuti je zabio i za 4:1, no tada su se Škoti konsolidirali i prvo je u 80. minuti Btcham smanjio na 4:2, da bi konačnih 4:3 postavio Griffiths u posljednjoj minuti utakmice.

Obradović je ponovno proveo cijeli susret na klupi svojeg Maribora, koji je s minimalnih 1:0 pobijedio Hapoel Beer-Shevu i prošao dalje zbog gola u gostima. Jedini gol postigao je Viler u 15. minuti nakon prizemnog centaršuta Ahmedija.

Napoli je ponovno s 2:0 pobijedio Nicu i s ukupnih 4:0 prošao dalje. U 48. minuti Jose Maria Callejon je iskoristio fantastičan prizemni centaršut Mareka Hamšika i donio vodstvo Talijanima, a u 89. minuti nakon polukontre Insigne je napravio dvostruko proigravanje sa Ghoulamom i postavio konačnih 2:0.

Najzanimljivije je bilo u Sevilli gdje je istoimeni domaćin remizirao s Istanbulom 2:2. Poveli su gosti u 17. minuti. Caicara je centrirao s desne strane, a Eljero Elia zabio za vodstvo Turaka. U 52. minuti N’Zonzi je proigrao Jesus Navasa, koji je centrirao, a Escudero glavom izjednačio. U 75. minuti Nolito je odlično pronašao Ben Yeddera, koji je iz mrtvog kuta preokrenuo rezultat, no Višća je sedam minuta prije kraja ponovno izjednačio. Iako je Istanbul trebao još jedan gol ne bi li prošli dalje, do njega nisu došli pa je Sevilla izborila grupnu fazu natjecanja.

Liga prvaka, play-off, uzvrati:

Astana (KAZ) 4:3 Celtic (ŠKO) (Ajer 20. – ag, Muzhikov 48., Twumasi 49., 69. / 34. Sinclair, 80. Ntcham, 90. Griffiths) – Ukupni rezultat 4:8

Maribor (SLO) 1:0 Hapoel Beer-Sheva (IZR) (Viler 15.) – Ukupni rezultat 2:2

Nice (FRA) 0:2 Napoli (ITA) (48. Callejon, 89. Insigne) – Ukupni rezultat 0:4

Sevilla (ŠPA) 2:2 Istanbul Basaksehir (TUR) (Escudero 52., Ben Yedder 75. / 17. Elia, 83. Višća) – Ukupni rezultat 4:3