[VIDEO] LP: Kramarić asistirao u Hoffenheimovom porazu od Liverpoola, Qarabag ispisao povijest

Odigrano je i posljednjih pet uzvratnih susreta play-offa Lige prvaka i poznati su i posljednji sudionici grupne faze natjecanja.

Kopenhagen je u Danskoj lovio zaostatak od 1:0 protiv Qarabaga i do kraja odmora uspio ga nadoknaditi. U sudačkoj nadoknadi slobodni udarac izveo je Jan Greguš, a Federico Santander glavom je zabio za 1:0. Vrlo bitan gol u gostima postigao je Ndlovu, koji je neobjašnjivo ostao sam nakon prizemnog centaršuta Agollija i izjednačio. Samo tri minute kasnije Ankersen je na drugoj strani ubacio, a Pavlović glavom vratio Dance u vodstvo. Međutim, utakmica je završila 2:1 te je Qarabag zbog gola u gostima prošao dalje i postavo prva momčad iz Azerbajdžana u povijesti, koja se plasirala u grupnu fazu natjecanja.

Steaua je u Bukureštu ugostila Sporting, nakon što se iz Lisabona vratila s povoljnih 0:0. Utakmica je završila 5:1 za goste, koji su tako prošli dalje. U 13. minuti nakon outa lopta je dugo putovala po kaznenom prostoru, prije nego je došla do Doumbije, koji je ispod same grede zabio za prednost Portugalaca. Ipak, samo sedam minuta kasnije nakon polukontre Alibec je pucao, Patricio obranio, a Maranhao se našao na odbijenoj lopti i izjednačio. Do potvrde prolaza Portugalaca dolazi u svega četiri minute nastavka. Prvo je u 60. minuti Acuna pobjegao svojim čuvarima, prošao golmana i zabio za 2:1, da bi u 64. minuti Fernandes pronašao Martinsa, koji je odličnim udarcem s ruba kaznenog prostora zabio za 3:1. Bas Dost 15 minuta prije kraja je iskoristio Martinsovu loptu i povisio na 4:1, dok je konačni rezultat postavio Battaglia dvije minute prije kraja.

Derbi večeri igrao se na Anfieldu gdje je Liverpool očekivano pobijedio Hoffenheim 4:2 i izborio grupnu fazu natjecanja. U desetoj minuti Liverpool je poveo. Na sredini terena došlo je do pogreške gostujuće obrane, a Mane je petom proigrao Turčina Cana, koji u suprotni kut zabija za prednost Liverpoola. Samo osam minuta kasnije Firmino je prizemno uposlio Wijnalduma, koji je pogodio stativu, a na odbijenoj lopti našao se Salah i povisio na 2:0. U 21. minuti Mane je ponovno petom proigrao Firmina, koji je centrirao, a Can svojim drugim pogotkom zabio za 3:0.

Trener gostiju tada je povukao suludi potez i u igru je uveo Utha, a izvadio stopera, čime je Hoffenheim zaigrao u 2-4-4 formaciji. I to mu se isplatilo već u 28. minuti, kada je Wagner sjajnom loptom pronašao upravo Utha, koji je smanjio na 3:1. No, u 63. minuti Henderson je oduzeo loptu Vogtu i uposlio Firmina, koji se našao sam ispred golmana i zabio za 4:1. Počasni gol Nijemci su zabili 11. minuta prije kraja nakon što je Wagner glavom zabio gol na asistenciju Kramarića. Andrej Kramarić i Dejan Lovren odigrali su cijeli susret.

Posljednja momčad, koja je prošla dalje, je ruski CSKA, koji je u Moskvi s 2:0 pobijedio Young Boys. U 45. minuti lopta je dugo kružila oko kaznenog prostora gostiju, a najbolje se snašao Schennikov i zabio za prednost Rusa. U 65. minuti Alan Džagoev odlično se oslobodio braniča i iz okreta postavio konačnih 2:0. Vrijedi spomenuti i kako su Slavia Prag APOEL remizirali bez pogodaka pa su Ciprani zbog 2:0 pobjede iz prve utakmice prošli dalje.

Liga prvaka, play-off, uzvrati:

Slavia Prag (ČEŠ) 0:0 APOEL (CIP) – Ukupni rezultat 0:2

Kopenhagen (DAN) 2:1 Qarabag (AZE) (Santander 45., Pavlović 66. / 63. Ndlovu) – Ukupni rezultat 2:2

Steaua Bukurešt (RUM) 1:5 Sporting Lisabon (POR) (Maranhao 20. / 13. Doumbia, 60. Acuna, 64. Martins, 75. Dost, 88. Battaglia) – Ukupni rezultat 1:5

Liverpool (ENG) 4:2 Hoffenheim (NJEM) (Can 10., 21., Salah 18., Firmino 63. / 28. Uth, 79. Wagner) – Ukupni rezultat 6:3

CSKA Moskva (RUS) 2:0 Young Boys Bern (ŠVI) (Schennikov 45., Džagoev 65.) – Ukupni rezultat 3:0