[VIDEO] EL: Ostersund izbacio PAOK, Vardar izbacio Fenerbahce, dalje prošli Zenit, Bate i Salzburg

Popodnevne uzvratne play-off utakmice Europske lige su iza nas i saznali smo još puno sudionika grupne faze natjecanja. Kao i obično, u tekstu smo se bazirali na hrvatske igrače, koji igraju u stranim klubovima.

Domagoj Vida odigrao je cijeli susret u pobijedi Dynamo Kijeva nad Maritimom 3:1, kojom su Ukrajinci prošli dalje. Garmash je u 33. minuti glavom zabio za 1:0, a samo dvije minute kasnije Morozyuk je iz odličnog slobodnog udarca povisio na 2:0. Za 3.0 zabio je Gonzalez nakon centaršuta u 61. minuti, da bi sedam minuta kasnije Portugalci samo uspjeli smanjiti na 3:1. Martins je centrirao, a Sen nakon gužve postavio konačni rezultat.

Jurica Buljat odigrao je cijelu utakmicu u pobjedi njegovog BATE Borisova nakon preokreta protiv Oleksandriye 2:1. Poveli su Ukrajinci u 34. minuti pogotkom Grytsuka iz kaznenog udarca, no Ivanić je u 70. minuti prvo kroz noge golmana izjednačio, da bi samo tri minute kasnije glavom preokrenuo i odveo Bjeloruse dalje.

Veliku senzaciju napravio je švedski Ostersund, koji je s 2:0 izbacio PAOK Marina Leovca. Leovac je odigrao cijeli susret, a junak Šveđana bio je Ghoddos. On je u 71. minuti iskoristio prizemni centaršut Edwardsa i zabio za 1:0, a samo šest minuta kasnije Hopcutt je uposlio Ghoddosa, koji je odveo Ostersund prvi put u povijesti u grupnu fazu natjecanja.

I Duje Ćaleta-Car odigrao je cijeli susret u kojemu je njegov Salzburg sa 4:0 deklasirao Viitorul. Već u sedmoj minuti Dabbur je napravio dvostruko proigravanje s Wolfom i zabio za 1:0, a u 38. minuti Wolf je upisao novu asistenciju za Gulbrandsena, koji je povisio na 2:0. Berisha je u 52. minuti iz kaznenog udarca povisio na 3:0, da bi dvije minute prije kraja Haidara nakon soloprodora postavio konačnih 4:0.

Apollon Limassol napravio je veliku senzaciju, pošto je remizirao protiv Midtjyllanda 1:1 i prošao dalje. Već u desetoj minuti Sorloth je dodao za Hassana, koji je udarcem iz prve uz pomoć stative doveo Dance u vodstvo. No, u 50. minuti Schembri je pobjegao domaćoj obrani i izjednačio te odveo Ciprane dalje. Za Apollon Jakoliš je igrao do 73., a Maglica do 77. minute.

Živulić je za Viktoriju Plzen igrao od 77. minute, a Česi su protiv AEK Larnace remizirali 0:0 i s ukupnih 3:1 prošli dalje. Također, Mikulić, Kulušić i Brezovec slave, jer je njihov Sheriff odigrao 0:0 protiv Legije i tako s ukupnih 1:1 i zbog gola u gostima prošao dalje. U još jednom 0:0 remiju između Suduve i Ludogoretsa Kardum i Švrljuga odigrali su cijeli susret za Litavce, no Bugari su prošli dalje s ukupnih 2:0. Partizan je sa 4:0 izbacio Videoton, a Mirko Marić u igru je za Mađare ušao u 62. minuti.

Europska liga, play-off, uzvrati:

AEK Larnaca (CIP) 0:0 Viktoria Plzen (ČEŠ) – Ukupni rezultat 1:3

Dynamo Kijev (UKR) 3:1 Maritimo (POR) – Ukupni rezultat 3:1

Ostersund (ŠVE) 2:0 PAOK (GRČ) – Ukupni rezultat 3:3

Sheriff (MOL) 0:0 Legia Varšava (POLJ) – Ukupni rezultat 1:1

Zenit Saint Petersburg (RUS) 1:0 Utrecht (NIZ) – Produžetci 1:0 – Ukupni rezultat 2:0

Olexandriya (UKR) 1:2 BATE Borisov (BLR) – Ukupni rezultat 2:3

Maccabi Tel-Aviv (IZR) 2:2 Altach (AUT) – Ukupni rezultat 3:2

Salzburg (AUT) 4:0 Viitorul Constanta (RUM) – Ukupni rezultat 7:1

Suduva (LIT) 0:0 Ludogorets (BUG) – Ukupni rezultat 0:2

Fenerbahce (TUR) 1:2 Vardar (MAK) – Ukupni rezultat 1:4

Videoton (MAĐ) 0:4 Partizan (SRB) – Ukupni rezultat 0:4

Midtjylland (DAN) 1:1 Apollon Limassol (CIP) – Ukupni rezultat 3:4

AEK Atena (GRČ) 3:0 Club Brugge (BEL) – Ukupni rezultat 3:0