Liga prvaka (Ž): Osječanke pobijedile i Klaksvik i nalaze se na korak do šesnaestine finala

Nogometašice Osijeka odigrale su i drugu utakmicu grupne faze natjecanja Lige prvaka za žene i upisale drugu pobjedu. U skupini 7 ovaj put pao je KI Klaksvik, klub iz Farskih Otoka, a završilo je 4:0.

Na sunčanom Gradskom Vrtu i na 32 stupnja već u osmoj minuti Osijek je poveo. Slobodni udarac na 20-ak metara od gola izborila je Maltašić, a Andrlić ga je pretvorila u pogodak. Na novu priliku morali smo čekati do 21. minute, kada je Balić pucala pored gola, baš kao i Maltašić minutu kasnije. Do kraja poluvremena još je Bojčić pucala pored gola i na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom Osijeka.

Osječanke su i nastavak otvorile odlično, imale pokušaje Nevrkle, Balić i Maltašić, no i dalje nisu uspijevale pogoditi okvir gola. U 67. minuti konačno je došlo do povećanja rezultata. Bojčić je povisila na 2:0, a samo tri minute kasnije Lojna je centrirala, a Nevrkla zabila za 3:0. Do kraja susreta još je Lojna jednom pucala pored gola, a u 85. minuti Jakovac je, samo tri minute nakon što je ušla u igru, postavila konačnih 4:0 udarcem s preko 25 metara.

Ki Klaksvik (4-3-3)

Ivanov – Akursmork, Josephsen, Patawary, Thomsen – Klakstein, Johannesen (Mohr 84′), Andreasen – Sirdal (S. Jacobsen 88′), Lakjuni, L. Jacobsen (Joensen 76′)

Osijek (4-2-3-1)

Pirić – Bojčić (67.), Nevrkla (70.) (Jakovac 82′, 85.), Radeljić, Culek – Baban, Bulut (Lojna 46′) – Maltašić, Andrlić (8.), Kunštek (Čavić 46′) – Balić

Glavne favoritkinje ove skupine, igračice Stjarnana, ponovno nisu imale milosti i s 11:0 deklasirale su makedonski Istatov. Hat-trick su postigle Asbjornsdottir i Henry, a dva gola postigla je Oladottir. Po pogodak su pridodale Gudrunardottir i White, dok je autogol postigla Krsteska. Također, Cate je promašila kazneni udarac pa je pobjeda mogla biti i uvjerljivija. Upravo je Stjarnan posljednji protivnik Osječankama u zadnjem kolu, a podsjećamo da samo najbolja momčad iz skupine prolazi dalje.

Od ostalih rezultata vrijedi izdvojiti senzacionalan 1:1 remi Kharkiva protiv Hiberniana, čime si je škotski klub uvelike otežao prolazak u knock-out fazu natjecanja te pobjedu Spartaka iz Subotice od 6:0 protiv Breznice, za koju je Horvat igrala do 72. minute i zaradila žuti karton. Posljednje kolo na rasporedu je u ponedjeljak28. kolovoza, a ukoliko pobijede, nogometašice Osijeka ići će u ždrijeb šesnaestine finala.