[VIDEO] Primera: Realov pobjednički niz došao je kraju, Valencia se s Bernabeua vraća s bodom

Real Madrid odigrao je svoju prvu utakmicu na Santiago Bernabeu u novoj sezoni. Šišmiši su u posljednjih sedam susreta svega dva puta poraženi od momčadi Real Madrida, a i ovaj put nisu upisali poraz, pošto je završilo 2:2. Zinedine Zidane nije mogao računati na svoje dvije najvažnije karike, Sergija Ramosa i Cristiana Ronalda, obojica su suspendirani, dok su gosti u Madrid doputovali bez Nanija i Gabrijela, obojica imaju problema s koljenima.

Već iz prve prilike Kraljevi su poveli. Igrala se deseta minuta kada je Asensio nakon soloprodora zabio za 1:0. Sedam minuta kasnije Asensio je s desne strane centrirao, no Benzema je bio prekratak i lopta je otišla pored gola.

Kazna je stigla u 18. minuti. Latorre je odličnom prizemnom loptom pronašao Solera, koji izjednačuje na 1:1. U 23. minuti pucao je i Modrić, no otišlo je pored gola. U 32. minuti Marcelo je pokušao iz daljine, no otišlo je preko gola, prije nego je Karim Benzema uzeo loptu na centru i krenuo u kontru, koju je završio udarcem u sami kut, no Neto je odličnom paradom izbio loptu u korner. Dvije minute prije kraja Francuz se našao sam ispred Neta, no s tri metra pucao je preko gola, a minutu kasnije glavom je također pucao pored gola i na odmor se otišlo s neodlučenih 1:1.

Na početku nastavka Zizou je odlučio uvesti Matea Kovačića, a ušao je umjesto Isca. Prvi udarac imao je Casemiro, no Neto je odbio loptu u korner. U 56. minuti Modrić je poluvolejom pucao visoko preko gola, da bi u 66. minuti Gareth Bale glavom pucao preko gola.

Minutu kasnije Modrić je probao iz daljine, no Neto je ponovno izbio loptu u korner, a u 71. minuti Šišmiši su imali prvu priliku u nastavku, no Zaza je glavom nakon centaršuta Solera pucao preko gola. Dvije minute kasnije Dani Parejo pucao je iz slobodnog udarca s 23 metra, no Navas je odličnom paradom izbio loptu u korner.

Do potpunog preokreta dolazi u 77. minuti. Nakon centaršuta Laotrrea Rodrigo je povratnom loptom uposlio Kondogbiju, koji perfektnim udarcem donosi vodstvo Valenciji od 2:1. Ipak, sedam minuta prije kraja Kovačić je izborio prekršaj na 20 metara od gola, a Asensio je izjednačio na 2:2 i spasio Kraljeve prvog poraza u novoj sezoni.

Samo dvije minute prije kraja Karim Benzema po tko zna koji put okončao si je svoje mjesto tragičara utakmice, jer je s pet metara bio sam pred Netom, no pucao je pored gola. Čak je i Zinedine Zidane bijesnio na klupi, a Francuz je nastavio promašivati. Naime, u trećoj minuti sudačke nadoknade Neto mu je odličnom paradom izbio pokušaj glavom i ostalo je 2:2. Luka Modrić odigrao je cijeli susret, a Mateo Kovačić u igru je ušao u 46. minuti.