Liga prvaka (Ž): Hrabre Osječanke minimalnim porazom od Stjarnana oprostile se od šesnaestine finala

Osječanke ipak nisu uspjele prirediti senzaciju i proći u šesnaestinu finala Lige prvaka za žene. Na dobro ispunjenom Gradskom Vrtu u posljednjem susretu trećeg kola grupe 7 poražene su od prvaka Islanda Stjarnana s minimalnih 1:0 i tako osvojile drugo mjesto u skupini, koje je nedovoljno za prolaz dalje.

Do prve prilike na utakmici došla je Oladottir, koja je već u 20. sekundi mogla šokirati domaću momčad, no pucala je pored gola. U šestoj minuti Kunštek je na drugoj strani pucala preko gola, da bi tri minute kasnije i Kristjansdottir bila neprecizna. Gošće su imale terensku inicijativu, uz veliki posjed i puno kornera te su nizale priliku za prilikom. Međutim, Asbjornsdottir i Oladottir po dva puta i Henry jednom nisu pronašle okvir gola i na odmor se otišlo bez udaraca prema okviru gola, a samim time i bez pogodaka.

Nastavak nije ponudio nimalo drugačiju priču, a do prvog udarca u okvir došlo je u 49. minuti, no pokušaj White lijepom paradom u korner je poslala Pirić. U 58. minuti i Cate je pucala preko gola, a prvu domaću priliku u nastavku vidjeli smo u 65. minuti kada je Maltašić pucala preko gola.

Do onoga što je, čini se bilo neizbježno, došlo je u 69. minuti. Albertsdottir je izvela kratki korner s Cate, koja je centrirala, a Asbjornsdottir glavom dovela Islanđanke u prednost. Osječanke su se tek tada probudile. Prvo je Fay obranila pokušaj Balić u 82. minuti, da bi nakon kornera minutu kasnije Maltašić pucala pored gola. Balić je u 85. minuti iz slobodnog udarca pucala preko gola, a nakon velike gostujuće obrambene pogreške u 86. minuti Lojna se našla sama pred golom, no pucala je pored gola. Tako do senzacije ipak nije došlo, a zanimljivo je kako su gošće napravile svoju prvu izmjenu tek u 86. minuti.

Osijek (4-3-3)

Pirić – Bojčić, Nevrkla, Radeljić, Culek – Bulut ((Lojna 60′, Findrik 90+3′)), Baban, Andrlić – Maltašić, Balić, Kunštek (Čavić 58′)

Stjarnan (4-3-3)

Fay – White, Baldursdottir, Dolstra, Kristjansdottir – Cate, Asbjornsdottir (69.), Pedersen – Henry (Troudi 86′), Oladottir (Bjornsdottir 90+1′), Albertsdottir

Vrijedi spomenuti i kako su se uz Stjarnan, dalje plasirale i nogometašice Gintre, Olimpije Cluj, Ajaxa, Medyk Konina, Apollona, Minska, BIIK-Kazygurta, Avaldsnesa i PAOK-a, koje su osvojile svoje kvalifikacijske skupine, dok je najbolja drugoplasirana momčad švicarski Zurich, jedina momčad koja je završila na drugom mjestu, a da je imala sedam bodova. Tako će se tih 11 momčadi pridružiti 21 ekipi, koje su se direktno plasirale u šesnaestinu finala prema Uefinom klupskom koeficijentu, a to su Wolfsburg, Bayern Munchen, Lyon, Montpellier, Linkoping, Rosengard, Manchester City, Chelsea, Atletico Madrid, Barcelona, Rossiyanka, Zvezda Perm, Fiorentina, Brescia, Brondby, Fortuna Hjorring, Slavia Prag, Sparta Prag, St. Polten, Glasgow City i Lillestrom.

Ždrijeb šesnaestine finala održati će se 01. rujna, dok će se susreti te faze igrati 04. 05., odnosno 11. 12. listopada. Veliko finale na rasporedu je 24. svibnja na Valeriy Lobanovskiy Dynamo Stadium u ukrajinskom Kijevu.