A-1 LIGA: Pobjeda Cedevite nad Osijekom

Cedevita je sa 75:65, u 3. kolu A-1 lige bila bolja od Vrijednosnica Osijek. Za domaćine je igralo i nekoliko igrača koji su unutar rostera u utakmicama ABA lige te Eurocupa (Stockton, Krušlin, James, Dukan, Arapović). Gosti su bolje otvorili susret i poveli 10:4, ali je Cedevita do kraja prve četvrtine  preuzela vodstvo te je nakon 10. minuta igre imala prednost 16:14. Izjednačena je bila i druga četvrtina, a vezanim tricama Ramljaka i Bundovića, Cedevita odlazi na poluvrijeme s prednošću od pet koševa (37:32). Osijek je u trećoj četvrtini u nekoliko navrata dolazio blizu poravnanja rezultata, ali bi domaćini preko Bundovića zadržali prednost. Utakmica je bila riješena tri minute prije kraja kada je Krušlin zabio pet koševa u dva napada te je tako povećao prednost svoje ekipe na  16 koševa razlike. Domaćine su do pobjede predvodili Bundović sa 17 koševa i 8 skokova te Arapović s 15 koševa i 8 skokova. Kod Osijeka je najraspoloženiji bio Mustapić s 18 koševa i 7 skokova.

“Plan je bio da utakmica bude nešto kraća jer imali smo nekoliko šansi da ranije prelomimo. No, zbog nedostatka napadačke motorike smo ušli u probleme, dosta smo im i u obrani poklonili poena s tim da su oni zabili i neke teške šuteve. U prvom poluvremenu nam je puno zabio Mustapić, a kasnije Šarac. Drago mi je da vidim bolju kemiju i koheziju u momčadi. Mi se praktički skupljamo na dan utakmice, no košarka je u principu jednostavan sport i ako ga uspijemo pojednostaviti onda ćemo imati manje problema. Važno je da i se nekim igračima kroz ove utakmice vraća samopouzdanje. Naši mlađi igrači treniraju naporno i možda sada imaju manje minuta, no mislim da će kroz sezonu uspjet iz toga profitirati” , rekao je trener Cedevite u A-1 ligi Danijel Lutz.

KK Cedevita – KK Vrijednosnice Osijek 75:65 (16:14, 21:18, 20:16, 18:17)