A1 košarkaška liga: Crni petak za favorite

Apsolutna iznenađenja u utakmicama Cedevite i Zadra

Velika iznenađenja u 8. kolu HT premier lige za košarkaše.

Prvo je nastupila momčad Cedevite, koja je nakon pobjede u srijedu u eurokupu, izgubila protiv posljedno plasirane momčadi prvenstva Bosca koji nije imao niti jednu pobjedu u prvenstvu do ovog kola, sa čak 20 razlike. Da bi ovo čudno kolo postalo još čudnije se pobrinula momčad Zadra koja je na gostovanju kod Hermes Analitice izgubila sa 16 razlike iako su u trećoj četvrtini imali čak +11 prednosti.

Bosco je u Trskom, zbog zamjene domaćinstva utakmice, ugostio momčad Ivana Kapova poslije samo dva dana od odigrane utakmice eurokupa protiv Gdynie. Ne treba tražiti opravdanje u toj utakmici s obzirom na široki kadar momčadi Cedevite, kojoj praktički druga momčad igra prvenstvo Hrvatske.

Ekipa Boscoa je odlično krenula u susret te je nakon prve četvrtine imala 13 koševa prednosti (24:11). U dugoj četvrtini Bosco je uspijevao povećavati svoju prednost ali Cedevita nije htjela ovaj susret izgubiti već u prvom poluvremenu te do poluvremena uspijevaju smanjiti na 10 razlike (38:28).

Drugo poluvrijeme je donijelo još dobre igre KK Bosco te pri kraju treće četvrtine se uspijevaju odvojiti na +22 i riješiti susret u svoju korist. Nakon poraza u prošlom kolu od Šibenika, Cedevita je upisala drugi uzastopni i sveukupni poraz u prvenstvu, te sa eventualnom pobjedom Cibone ovaj vikend, moguće je da će sljedeće kolo čekati na drugom mjestu. KK Bosco je sasvim zasluženo došao do svoje prve pobjede u prvenstvu i sada je na omjeru 1-7.

KK Bosco: Scott Chavlovic Jr. 17, Tušek 3, Šeparović 3, Palokaj 5, Primorac 15, Tešija 18, Korać 12.

KK Cedevita: Wideman 2, Perković 9, Vidović 7, Jordano 2, Bajo 13, Buljević 7, Bošnjak 11, Vitali 2.

Trener zadrana Ante Nazor je u najavi utakmice istaknuo da neće ovo biti lagana utakmica za Zadar kao što svi priželjkuju i da trebaju nametnuti svoj ritam ako žele pobijediti u ovoj utakmici. Taj ritam nisu nametnuli i momčad Zvonimira Mravka je u završnici susreta prelomila susret.

Zadar je u prvom poluvremenu držao kontrolu nad utakmicom ali nisu se nikako mogli odvojiti od suparnika. Najveća prednost do poluvremena je iznosila 9 razlike za Zadar, no na odmor se otišlo rezultatom 44:49.

Momčad Hermesa se nije predavala u drugom poluvremenu, te na krilima raspoloženih Vladović-Rogić uspijeva na kraju treće četvrtine okrenuti rezultat u svoju korist (69:67). Četvrta Četvrtina je donijela neobjašnjivi pad košarkaša Zadra, koji su u posljednjih pet minuta i četrdeset sekundi ubacili  samo dva poena i to je KK Hermes Analitica iskoristila te postavila konačnih 95:79.

KK Hermes Analitica: Vladović 20, Kordić 3, Rogić 24, Garafolić 12, Vlaić 8, Mileković 8, Krapić 16, Tončinić 4.

KK Zadar: Bašić 7, Marić 1, Magarity 18, Krajina 8, Vuković 8, Brzoja 15, Little 8, Božić 14.

KK Zabok je pobjedom protiv KK Vrijednosnice Osijek došao do druge uzastopne pobjede u prvenstvu , rezultatom 84:69.

Momčad Vladimira Krstića je bolje ušla u susret i nakon prve četvrtine vodila sa 9 rezlike (15:24). Međutim u drugoj četvrtini Brokere prestaje služiti šut te puno boljom igrom Zaboka u napadu i obrani, KK Zabok okreće rezultat u svoju korist sa čak 16 razlike prednosti (44:28)!

Gosti su u drugom poluvremenu uspjeli smanjiti rezultat na dva posjeda (50:46) no više od toga nisu mogli. Za kraj četvrtine, Anzulović pogađa bitnu tricu sa istekom vremena za +7 (61:54).  Sredinom posljednje dionice Zabok se odvaja na +15 što je za goste bilo ipak previše.

KK Zabok ovom pobjedom bilježi trenutno omjer 4-4 te je dostigao Vrijednosnice na petom mjestu prvenstva, dok KK Vrijednosnice Osijek imaju isti omjer pobjeda i poraza.

KK Zabok: Lisica 10, Radovčić 17, Galić 12, Črnjević 9, Anzulović 11, Proleta 5, Jambrović 14, Šarlija 6.

KK  Vrijednosnice Osijek: Pavlović 19, Ihring 7, Mandić 4, Abu 15, Vrkić 11, Gospić 13.