A1 košarkaška liga: Fantastični Alkar, Škrljevu druga pobjeda

Jak ulazak Alkara u utakmicu riješilo pitanje pobjednika

Odigrane su dvije utakmice 8. kola HT premier lige za košarkaše. KK Alkar je visoko porazio momčad KK Gorice, dok je Škrljevo upisalo prvu pobjedu ovaj mjesec.

KK Adria Oil Škrljevo 83:78 GKK Šibenik (23-24, 27-20, 20-15, 13-19)

Drugu pobjedu u ovoj sezoni upisali su košarkaši KK Škrljevo Adria Oil. Bolji su bili pred svojim navijačima od GKK Šibenika rezultatom 83:78. U prvom poluvremenu domaćini su lagano kontrolirali susret te se na odmor išlo rezultatom 50:44.

Treća četvrtina je donijela prednost domaćina od jedanaest razlike. Šibenik se pokušao vratiti u posljednjoj četvrtini ali posljednji napori nisu urodili plodom i utakmica završava sa pet razlike za Škrljevo. Najbolji kod Škrljeva Williams i Yacoubou sa 19, odnosno 18. Kod ekipe Šibenika Nakić 15, Bašić 14, Vuko 13.

KK Adria Oil Škrljevo: Šarac 4, Yacuobou 18, Spence 8, Štemberger 6, Ušić 14, Lebo 4, Krajina 2, Williams 19, Krstanović 8.

GKK Šibenik: Poščić 8, Šarić 9, Vuko 14, Bašić 14, Junaković 13, Nakić 15, Paić 6.

KK Alkar 85:64 KK Gorica (25-8, 15-16, 27-24, 18-16)

Alkar je pred svojom publikom o početka preuzeo meč u svoju korist. Na kraju prve četvrtine bilo je velikih 17 razlike(25-8) za domaćine. Ta prednost iz rane faze utakmice se pokazala kao presudna za domaćine. U nastavku susreta igrala se podjednaka utakmica gdje Gorica nikako nije mogla nadoknaditi prednost iz prve četvrtine.

Kod Alkara najbolji Vučić sa 18 poena, dok je kod gostiju imao najviše Majcunić 12.

KK Alkar: Brown 15, Boban 4, Modrić 3, Markulin 9, Marić 2, Šipić 13, Svalina 9, Kanaet 12, Vučić 18.

KK Gorica: Majcunić 12, Mašić 9, Zrnić 6, Polutak 5, , Baković 11, Vučić 10, Kapusta 9, Mikšić 2.