A1 košarkaška liga: Ljepotica između Hermes Analitice i Gorice

Adria Oil Škrljevo svladali Bosco za treću pobjedu sezone

U 9. kolu HT premier lige za košarkaše u subotu 8.12. u Velikoj Gorici snage su odmjerile ekipe Gorice i Hermes Analitice, dok su u Gradskoj dvorani Trnsko susret odigrali KK Bosco i Adria Oil Škrljevo. Gorica i Hermes su ponudili jako uzbudljivu utakmicu na puno koševa i na kraju pobjedu od pola koša odnjela je ekipa Hermesa. Škrljevo je upisalo treću pobjedu u ovogodišnjem izdanju HT premier lige, dok Bosco zasada ostaje na jednom jedinom slavlju u prvenstvu.

Gorica je odlično ušla u susret sa Hermesom te odmah na početku povela rezultatom 10-2. Ruka je jako dobro slušala domaćine u tom periodu igre, te se tricama Krapića, Milekovića i Rogića podižu svoju prednost na 19:10. Međutim Analitica podiže razinu svoje igre te na koševima Kordića i Garafolića uspijevaju četvrtinu završiti sa 24:25 prednošću.

U drugoj četvrtini obje momčadi nastavljaju sa pokušajima trica koje su ulazile sa visokim postotkom. Gorica je bila uspješnija te na poluvrijeme idu sa +4 razlike(53:49).

U nastavku Gorica kroz vrlo dobru obranu i ubojitu tranziciju bježi na najvećih 12 razlike(67:55)! Hemes se nije predavao, te također prvenstveno kroz obranu, do kraja četvrtine uspijevaju smanjiti na 76:74.

Hermes je nastavio u ritmu sa kraja treće, te ubrzo došao do njihove najveće prednosti na ovoj utakmici od 5 poena(85:80). Međutim Gorica se uspjela vratiti i na kraju smo imali zanimljivu završnicu gdje je Gorica 20 sekundi prije kraja imala dva slobodna bacanja na +3 razlike, no Kapusta je promašio oba. Nakon penala Češkića i Prgometa, Hermes tricom Roka Rogića iz teške situacije 6 sekundi prije kraja preuzima vodstvo, a u posljednjem napadu Gorice, Baković biva zaustavljen, te Hermes Analitica rezultatom 98:99, slavi svoju 6. pobjedu u prvenstvu.

Najbolji u redovima poraženih su bili Vučić s 23 poena i 5 skokova, Marko Bačić sa 18 poena i 5 skokova, te Ante Mašić sa 15 i 5 skokova.

Hermes Analiticu je predvodio Roko Rogić sa 24 poena, 8 asistencija i 7 skokova. Garafolić je dodao 22, a Krapić 21 koš.

KK Bosco i u trećoj uzastopnoj utakmici kod kuće nije uspio ostvariti slavlje. Bolji su bili košarkaši Adria Oil Škrljeva koji su pobjedom 88:93 upisali treću pobjedu u prvenstvu.

Gosti su bolje otvorili susret te se jako brzo odvajaju na +11(2:13), no Bosco uspijeva do kraja četvrtine smanjiti na 22:24. Druga četvrtina, zamijenjene uloge. Bosco izlazi iznimno raspoložen te nakon 6-0 serije za 28:24 uspijevaju otići na njihovu najveću prednost od +9(41:32). Hermes ipak ne posustaje te se na odmori išlo izjednačenog rezultata 50:50. Treba istaknuti izvedbu  Mladena Primorca koji je samo u prvom poluvremenu ubacio 24 poena za Bosco!

U nastavku je Bosco poveo (54:50) no Škrljevo okreće utakmicu u svoju korist te u tom razdoblju par puta dolaze na +8 prednosti da bi završili četvrtinu sa 74:64. U četvrtoj četvrtini Škrljevo bez nekih većih uzbuđenja dolazi do svoje treće pobjede u prvenstvu iz 9 okršaja. Bosco je i dalje zadnji sa samo jednom pobjedom iz 9 susreta.

Mladen Primorac je susret završio sa čak 38 poena, 8 skokova i 4 asistencije za Bosco. Kod Adria Oil Škrljeva najbolji iskusni Štemberger sa 15 poena, te uz njega trojica sa po 14 koševa, a to su Barnjak, Williams i Krstanović.