A1 košarkaška liga: pobjede Cedevite i Splita

Rezultati odigranih susreta 12. kola A1 lige.

Košarkaši Cedevite dočekali su KK Alkar te su vrlo brzo opravdali ulogu favorita, nadmoćno su pobijedili goste rezultatom 111:71 (30:14, 40:10, 26:18, 15:19).

Zagrebačka momčad pokazala se kao vidno kvalitetnija te je riješila utakmicu u prve dvije četvrtine.

Roko Rogić za pobjednike je upisao 21 poen, pet skokova i devet asistencija, Musa je ubilježio 20 poena, dva skoka i tri asistencije, Lovro Buljević 18 poena i osam skokova, Filip Bundović 12 poena i šest skokova, a Darko Bajo i Markus Lončar zabili su po 11 poena. Kod Alkara je Hrvoje Vučić utakmicu završio s 25 poena i 10 skokova, a Martin Bilandžić ubilježio je 19 poena i sedam skokova.

Drugu utakmicu 12. kola A1 košarkaške lige odigrali su momčadi Zaboka i Splita. Košarkaši Splita pobijedili su rezultatom 71-86 (23:23, 13:19, 13:20, 22:24).

Iako je Zabok odigrao dobru utakmicu, manjak koncentracije u obrani kroz drugu i treću četvrtinu na kraju ih je koštao pobjede. Momčad Splita je iskoristila spomenuti pad igre i nakupila prednost, koji domaćini do kraja susreta nisu uspjeli dostići.

Najbolji iz momčadi Splita bili su Mateo Kedžo s 20 poena i deset skokova, Damir Rančić s 19 poena i šest skokova te Josip Jukić s 13 poena i šest skokova. Dok su kod domaće momčadi najefikasniji bili Nick Tomsick s 21 poena, Antonio Črnjević s 13 poena, te Marin Zrnić i Filip Palac s 12 poena.