A1 košarkaška liga: Šibenik i Cedevita odigrali ljepoticu!

Cedevita je u neizvjesnoj završnici još jednom od pobjede došla do prvog poraza u prvenstvu

U posljednjem susretu 7. kola HT premier lige sukobile su se momčadi Šibenika i Cedevite. Susret je otišao na stranu Šibenika rezultatom 96:88, a susret je obilovao atrakcijom i preokretima.

Martin Junaković, vodeći strijelac i asistent domaće ekipe je bio upitan za ovaj susret do posljednje minute i činilo se da neće igrati. Na sreću GKK Šibenik, zagrijavanje Junaković je odradio bez nekih problema i uspio je nastupiti.

U prvoj četvrtini ekipe su se izmjenjivale sa malim serijama po 4-6 koševa. Ipak Cedevita je u takvoj igri uspjela prvu četvrtinu dobiti sa 18:23.

Martin Junaković u drugoj ćetvrtini napokon diže razinu svoje igre tako i igru svoje momčadi. Sa nekoliko povezanih trica i dobrih posjeda Šibenik radi seriju 18-2 i prelazi u vodstvo sa najvećih +11 razlike(40:29). Ivan Kapov tu odlučuje pozvati minutu odmora i to mu se isplatilo! Sa dvije trice Cedevita brzo spušta zaostatak na -5 da bi poluvrijeme završila sa 4 razlike zaostatka(47:43).

Treća četvrtina je krenula sa boljom igrom Cedevite te momci Ivana Kapova uspijevaju okrenuti rezultat u svoju korist. +6 je bila prednost Cedevite kada Junaković uspijeva tri posjeda za redom probiti se do koša gostiju no tu se umorio i trener Miro Jurić ga je morao mijenjati. U tim trenucima u redovima vitamina se iskazao mladi Toni Perković koji je pokazao da je možda koristan i u prvoj momčadi Cedevite. Četvrtina završava rezultatom 66:69.

Kada je Wideman ubacio koš i slobodno bacanje za +4 gostiju činilo se da je Cedevita uspijela slomiti otpor domaćina no onda se ukazuje Šarić, te sa pet vezanih poena dovodi Šibenik ponovno u minimalno vodstvo. Kada je u sljedećem napadu Nakić presjekao loptu i ne smetano u kontri zakucao, Kapov je bio primoran pozvati još jednu minutu odmora. U samoj završnici Perković slobodnim bacanjima smanjuje prednost Šibenika na dva razlike i činilo se da bi susret mogao u produžetke. No tridesetak sekundi prije kraja krilni centar Šibenika Tonko Vuko utrčao kroz redinu terena i na Pajićevu asistenciju snažno zakucava sa dvije ruke pod Bošnjakovim prekršajem. Nakon te akcije se osjećalo da bi Šibenik mogao pobijediti, što se nakon promašene trice Jordanoa i dogodilo. Šibenik je pobjedio rezultatom 96:88.

Nakon utakmice, Junaković je prokomentirao: „Imao sam dobar osjećaj da ćemo danas odigrati dobro i kvalitetno. Ovih devet dana smo trenirali kao magarci, i to nam se vratilo na najbolji mogući način, a ujedno smo isprali gorak okus nes(p)retnih poraza kod Hermesa, Cibone i Splita. Prezadovoljan sam i presretan.“  Bio je svjestan i kako će se Cedevita pripremiti za njega: „Očekivali smo da će oni pokušati pustiti mene da zabijem svojih trideset, ali da zatvore ostatak naše momčadi. Nismo upali u tu zamku, odradili smo po svom planu i to je urodilo plodom.“

Domaći trener Miro Jurić je rekao: „Napokon smo odigrali jako dobru utakmicu, i Cedevita i mi. Znali smo da ćemo biti u dobroj poziciji ako se postavimo muški i ako pokažemo malo mišića. Imali smo dosta raspoloženih igrača danas, koji su nam davali prijeko potrebnu širinu u ofanzivnom dijelu. Ja neću reći da nam se vratilo sve ono što smo prosuli u završnicama nekih prijašnjih susreta, već mi je važno da smo pokazali da možemo igrati sa svima. Zahvalio bih se našim divnim navijačima, oni su nam bili velika podrška u teškim trenucima, i mogu reći da ovakvu atmosferu mogu stvoriti tek Baldekin i Sinj.“

Cedeviti je ovo prvi poraz u prvenstvu te su trenutno na omjeru 6-1, dok je Šibeniku ovo treća pobjeda i trenutno su na 3-4 omjeru. U sljedećem kolu Cedevita dočekuje Bosco, dok Šibenik ide u goste Škrljevu.