A1 košarkaška liga: Splitu napeta završnica u Osijeku

Vrijednosnice prokockale prednost na ulazu u završnu četvrtinu utakmice

U sklopu 10. kola HT premier lige snage su odmjerili košarkaši Vrijednosnica i Splita. Utakmica igrana u Gradskom Vrtu ponudila nam je uzbudljivu završnicu, a iako oslabljeni ne igranjem Ozrena Pavlovića, momčad Vladimira Krstića je vodila do posljednje dvije minute i izgubila već dobivenu utakmicu.

Košarkaši Splita su loše ušli u utakmicu i tek su u 5. minuti postigli prvi koš na utakmici. Četvrtina je završila se prednošću Vrijednosnica od 19:11. Ipak loša igra Splita iz prve četvrtine nije se nastavila u drugoj, te su serijom od 11-0 uspjeli okrenuti rezultat u njihovu korist(21:22). Do poluvremena Vrijednosnice uspijevaju ipak konsolidirati igru i na predah idu sa prednošću od 35:31.

U trećoj četvrtini Vrijednosnice se uspijevaju odvojiti od suparnika na 10 razlike i kontrolirati rezultat, sve do treće minute posljednje četvrtine. Tricom Perića Vrijednosnice su imale +10(66:56) i sve je izgledalo da će pobjeda ostati u Osijeku, ali tada sva kola kreću nizbrdo za momčad Vladimira Krstića. Split uspijeva dvije minute prije kraja doći do egala(70:70) i u tih 7 minuta radi seriju od 22-9 za šestu pobjedu u sezoni.

Splićani su se cijelim susretom mučili sa slovačkim playmakerom Ihringom, dok su to odlično koristili njegovi suigrači u reketu. No u posljednjim minutama utakmice su imali nekoliko otvorenih šuteva koje su morali ubaciti da prelome otpor gostiju iz Splita. Splitu se otvorilo te su tricama Kovačevića, polaganjem uz faul Marčinkovića i koševima Cobbinsa u posljednjim minutama okrenuli cijeli tijek utakmice. U završnim trenucima momčad Vladimira Anzulovića pokazala je zreliju igru i kaznila brojne greške Vrijednosnica.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK – SPLIT 75:78 (19:11, 16:20, 21:19, 19:28)