Pred utakmicu s Olimpijom, Zadar je pobijedio Goricu s čak 44 poena razlike.

A1 košarkaška liga: Zadar deklasirao Goricu sa 44 koša razlike

Košarkaški Zadra su u 10. kolu A-1 lige upisali visoku pobjedu nad momčadi Gorice,  okončavši susret konačnim rezultatom 97-53 (30:8, 21:10, 25:18, 21;17). Utakmica se igrala u Zadru, u dvorani Krešimir Ćosića.

Prije početka utakmice minutom šutnje odala se počast utemeljitelju moderne zadarske košarke Izidoru Ižiju Maršanu, koji je dan ranije sahranjen na Gradskom groblju u Zadru.

Bila je to utakmica koju je Zadar brzo priveo kraju. U prvih šest minuta vodili su Zadrani  čak 18 razlike. Pokušavala je momčad Gorice, ali bezuspješno. Domaći su na kraju prve četvrtine imali vodstvo od 22 poena razlike (30:8).  U nastavku, pružena je odlična igra Zadra te  sjajnim reakcijama u obrani i  efikasnim napadom zasluženo stižu do te pobjede. Gosti su ‘pali’ u napadu te su se trudili izbjeći još veći poraz. Na kraju utakmice  prednost Zadra iznosila je visokih 44 razlike.

Zahvaljujući riješenoj utakmici, trener Zadra Neven Plantak odlučio je dati priliku svim igračima s klupe, tako da su se svi igrači u zapisniku upisali među strijelce.

U momčadi Gorice najefikasniji su bili Petrović i Mašić s 14 koševa, dok su u momčad Zadra predvodili Marko Jurica s 22 poena, Marinković s 14 te Jelenković i Kraljina s 11.

Pomoćni trener Gorice Silvija Jenkača nakon utakmice iskazao je sućut obitelji Draškić , a potom se osvrnuo na odigranu utakmicu: “Dobro večer. Prije svega, pridružujem se ovoj tužnoj vijesti. Sućuti obitelji Drakšić, stvarno sam potresen s obzirom na to da sam čovjeka dugi niz godina poznavao. Malo mi sada utakmica u ovom trenutku u drugi plan pada. Nismo bili u reprezentativnom izdanju, prije svega čestitke Nevenu, jer mislim da je donio određenu energiju ekipi. Nemam ništa reći nakon ovakve utakmice koja je u petoj minuti završila 15-0, mislim da je Zadar dobrom energijom jednostavno prepao ekipu koja je ‘izašla iz autobusa’ i pokazao kako se treba postaviti prema ekipi koja objektivno nije u njegovom rangu.”

Svoje viđenje igre dao je i trener Zadra, Neven Plantak rekavši: “Sve je stvar pristupa, ukoliko mi pristupimo maksimalno angažirano kao protiv Karpoša, da onda ne bi trebalo biti problema. Ono što sam htio to sam i dobio, nijedan igrač osim Jurice mladog nije igrao preko 20 minuta. Jedino što me zabrinjava je ozljeda Vranješa, jer je u ovom mom mandatu postao jedan od igrača u rotaciji, ako se ne oporavi do Olimpije jako će nam faliti, osobito u obrambenom segmentu. Mladi igrači su dosta dobro reagirali, međutim zadnjih pet minuta pali su u angažmanu u obrani, što se ne smije desiti. Sada nas čeka težak raspored, ja sam takve filozofije da se koncentriran samo na sljedeću utakmicu, od sutra počinjemo s pripremama za Olimpiju.

Nakon utakmice Zadar se nalazi na petom mjestu tablice dok je Gorica na desetom mjestu.