A1 košarkaška liga: Zadar uvjerljivom igrom pregazio Alkara

Luka Božić odigrao veliku utakmicu protiv alkara, Planinić i Tomas dobili dobru minutažu

Susretom KK Zadra i KK Alkara započelo je 7 kolo HT premier lige za muškarce. Nakon slavlja protiv KK Splita u dalmatinskom derbiju, Zadrani dočekuju momčad Alkara iz Sinja. Trener Ante Nazor je bio oprezan u najavi utakmice, te je najavio veću minutažu za igrače koji su u dosadašnjem dijelu sezone skupili manje minuta. Također je istaknuo da je ovo odlična priprema za utakmicu sa Cibonom i za otklanjanje grešaka u igri koje su bile vidljive u srazu sa Splitom. Momčad Alkara je bila suočena sa jako teškim zadatkom, ali pobjeda i predstava Joshue Browna  za vikend protiv KK Bosca dala im je dozu optimizma.

Prva četvrtina pripada košarkašima Zadra koji su ovaj puta ušli ozbiljno od samog početka utakmice. Na krilima VukovićaBrzojeBožića, prvu četvrtinu dobivaju sa 24:12.

U drugoj četvrtini Zadar nastavlja u istom ritmu. Priliku su od Ante Nazora dobili mladi Planinić i Tomas. Zadar je igrao dobro i nošen podrškom sa tribina, oko 1500 navijača, završava poluvrijeme sa rezultatom od +19, 50:31.

U drugom poluvremenu ipak bolja igra Alkara ali Zadar mirno održava prednost i dolazi do pobjede od 99:71(24:12, 26:19,27:24, 22:26).

Luka Božić je odigrao sjajnu utakmicu i predvodio svoju momčad do pete pobjede u prvenstvu. Završio je susret sa 22 poena i svega jednim promašajem iz igre(9-10)! Mladi hrvatski reprezentativci Planinić i Tomas su dobili sjajnu minutažu kod Zadra i upisali 13, odnosno 8 poena.

KK Zadar: Vuković 7, Božić 22, Brzoja 15,Little 10, Magarity 12, Špralja 4, Bašić 8, Tomas 8, Planinić 13

KK Alkar: Šipić 4, Vučić 16, Kanaet 10, Marić 11, Brown 11, Markulin 8, Šimunović-Erpušina 8, Jurela 2

Zadar ovom pobjedom za kratko sjeda na drugu poziciju u prvenstvu. KK Alkar u slijedećem kolu igra kod kuće protiv Gorice, KK Zadar ide u goste Hermesu.