A1 liga: Odigrani susreti desetog kola

Zanimljiv dan za ljubitelje domaće kašarke.

Današnji dan sadržavao je čak četiri susreta za ljubitelje domaće košarke. Odigrani susreti su bili u sklopu desetog kola A1 lige. Nakon odigranih susreta tijesno je na vrhu ljestvice, situacija u kojoj je GKK Šibenik samo jedan bod udaljen od ostala tri kluba ispod njega.

Prvi susret je bio šibenski derbi, odigran u Baldekinu, gdje su se Jolly Šibenik i GKK Šibenik borili za prvo mjesto na tablici A1 lige. Na koncu je Jolly Šibenik slavio minimalnom prednošću, rezultatom 77:76 (21:21, 24:12, 18:25, 14:18). Iako je Jolly u 22. minuti imao plus 15 prednosti, košarkaši GKK Šibenika su ipak uspjeli preuzeti vodstvo u trećoj četvrtini. Samo 1:40 do kraja utakmice GKK Šibenik je imao tri poena prednosti, no onda je krenuo odlično raspoloženi Šime Špralja koji ubacuje šest poena za ponovno vodstvo Jolly JBS-a. Zadnji napad pripao je GKK Šibeniku, iako Roko Badžim zabija tricu, gosti gube rezultatom 77:76

Drugi susret odigrali su momčadi Kvarnera i Hermes Analitica Zagreb. Košarkaši Kvarnera ugostili su posljednje plasiranu momčad iz Zagreba. Košarkaši Kvarnera odnijeli su pobjedu rezultatom 78:72 (20:11, 21:17, 15:23, 22:21). Momčad Kvarnera bolje je ušla u utakmicu na domaćem terenu, snažnom prvom i drugom četvrtinom osigurali su si vodstvo te komforan odlazak na poluvrijeme. Hermes Analitica je pomoću treće četvrtine pokazao da su došli s nakanom da pobjede, međutim zadnju četvrtinu domaća momčad si nije dozvolila pad igre kao u trećoj četvrtini, te se gosti nisu uspjeli rezultatski dovoljno približiti Kvarneru

Treću susret odigrali su momčadi Zaboka i Alkara, ako je šibenski derbi bio borba za vrh ljestvice, ovaj susret bi mogli nazvati borbom za sredinu ljestvice. Susret se odigrao u Zaboku, gdje je domaća momčad uvjerljivo pobijedila s rezultatom 104:84 (36:23, 13:25, 29:16, 26:20). Momčad Zaboka prvu četvrtinu pobijedila je s čak 36 ubačenih poena! Snažan početak utakmice na koji je Alkar brzo odgovorio, te odnijeli pobjedu od 12 poena razlike u drugoj četvrtini. Opet se dogodila promjena tempa te je sada opet Zabok odlično odigrao treću četvrtinu te skupio 13 poena prednosti, anulirajući tako odlično odigranu drugu četvrtinu od strane Alkara. Zadnja četvrtina je bila najumjerenija na utakmici, obje momčadi su odigrale solidno, ali malu prednost je ipak odnijela momčad Zaboka, pobijedivši zadnju četvrtinu sa šest poena razlike, te konačnim rezultatom 104:84

Zadnji susret današnjeg dana odigrali su momčadi Škrljeva i Osijeka. Utakmica u kojoj je pretposljednje Škrljevo ugostilo momčad Osijeka. Jedini susret u današnjem danu koji su gosti pobijedili, Osijek je slavio rezultatom 59:75 (16:12, 16:25, 12:21, 15:17). Momčad Škrljeva odnijela je pobjedu samo u prvoj četvrtini, ostatak utakmice je pripao gostima. Druga i treća četvrtina presudili su igru za momčad Osijeka te osigurali pobjedu na ovom gostovanju.

Nakon odigranih susreta Jolly Šibenik se zahvaljujući pobjedi nalazi na prvom mjestu tablice s 19 bodova. Dok tri mjesta ispod drže GKK Šibenik, Cedevita i Split s 18 poena. Osijek se nalazi na petom mjestu. Alkar unatoč poraza i dalje drži deveto mjesto dok deseto drži Zabok. Kvarner se nalazi na 11. mjestu, dok 13. drži Škrljevo, a zadnje mjesto, koje znači ispadanje iz lige drži Hermes Analitica Zagreb.