A1: Uvjerljive pobjede Cibone i Jolly JBS

Odigrani su susreti 17. kola A1 lige, kolo je prošlo bez iznenađenja, s pobjedama favoriziranih momčadi. Cibona je pobijedila Škrljevo 98:71, dok je Jolly JBS bio bolji od Zagreba rezultatom 96:79.

Jolly JBS je očekivanom lakoćom došao do pobjede na Zagrebom, već nakon prve četvrtine bili su u prednosti od deset koševa, a na poluvrijeme su išli s +21. Šibenčani se do kraja susreta nisu opuštali te nisu dopuštali Zagrebu povratak u utakmicu.

Najzaslužniji za pobjedu Jolly JBS bio je Ivan Novačić koji je upisao 31 koš, 10 skokova i pet asistencija. Trebamo još izdvojiti Michaelyn Duane Scotta s 13 poena, i Nikolu Došena s 11 koševa. Dok su kod Zagreba dvoznamenkasti bili Luka Božić i Pavle Marčinković s po 22 koša.

Cibona je također riješila utakmicu već u prvim četvrtinama, košarkaši Škrljeva uspjeli su ostvariti pozitivan rezultat jedino u trećoj četvrtini (26:14), što nije bilo dovoljno za približavanje Ciboni.

Iz redova Cibone najefikasniji su bili Domagoj Bošnjak s 23 koša, Željko Šakić s 21 košem, te Nik Slavica s 14 koševa i devet skokova. Dok kod Škrljeva treba izdvojiti Antiona Bobana s 19 koševa i šest skokova, i Briana Williamsa s 15 koševa.

Šibenik drži prvo mjesto na ljestvici A1 lige, Split je drugi, Cibona treća. Nakon njih slijede Jolly JBS, Cedevita, Zadar, dok je na zadnje mjesto drži Kvarner 2010.