A1: Uzbudljive završnice u tri utakmice 10. kola!

Cedevita prekinula niz poraza, Cibona i dalje vodeća

U zanimljivom 10. kolu HT premier lige za košarkaše smo vidjeli napete završnice u Zaboku, gdje su se sastali Zabok i Split, u Sinju gdje je Alkar bio mirniji u završnici susreta s Vrijednosnicama, dok je Zadar za pola koša bio bolji kod Škrljeva. Cedevita je prekinula niz poraza u prvenstvu, dok je Cibona ponovno upisala troznamenkasti broj poena.

Počinjemo sa prvom utakmicom odigranom u subotu, a to je dvoboj Zaboka i Splita u Zaboku. U napetoj završnici koju je mogao Ivan Batur riješiti na kraju regularnog dijela utakmice, vidjeli smo dominaciju domaćih košarkaša i nesretan poraz u produžetku,već peti, od momčadi Splita sa 86:91 (21-18, 21-14, 20-24, 17-23 , 7-12).

Iako su većinu utakmice bili inferiorni i u 35. minuti utakmice gubili -11 razlike(71:60), gosti su na krilima Kedže i Kovačevića u završnim minutama utakmice i produžetka osigurali svojoj ekipi sedmu pobjedu u prvenstvu. Kedžo je postigao 19 koševa i imao 5 asistencija dok je Maj Kovačević ubacio 16 poena uz tricu 4/5. Pavle Marčinković je još dodao 20 poena za ekipu Splita. Kod poraženih Ivan Batur je imao 26 poena, 5 asistencija i 4 ukradene lopte.

Zadar je samo dan nakon pobjede u Krešinoj dvorani nad Igokeom, gostovao na Marinićima kod domaćeg Adria Oil Škrljeva. KK Zadar je savladao Škrljevo sa rezultatom 87:88. Osjetio se umor kod Zadrana te su na kraju prve četvrtine i na kraju prvog poluvremena zaostajali za domaćinima. Ništa se nije mijenjalo početkom drugog poluvremena, dok Zadar nije u 34′ napravio seriju 12-0 s kojom je preokrenuo rezultat (66:73). Škrljevo se nije predavalo, te četiri minute prije kraja izjednačilo. No u posljednje 3 minute promašuju ukupno 6 slobodnih bacanja što ih je koštalo pobijede. Kod Zadra najučinkovitiji Mario Little sa 26 i Mislav Brzoja sa 23, dok kod Škrljeva najbolji Achraf Yacoubou sa 17 poena.

GKK Šibenik je s lakoćom porazio doma momčad Boscoa koji ostaje na samo jednoj pobijedi u ovogodišnjem prvenstvu. Rezultat je iznosio 81:68. Kod Šibenika najbolji je bio Pavao Paić sa 21 poenom, dok su ga pratili Bašić sa 13 i Junaković sa 12 poena i sedam asistencija. Kod Boscoa najbolji Palokaj sa 15, dok je Chavlovich zabio 12.

Alkar je po prvi puta zaigrao u novoj gradskoj dvorani, koja nosi ime Ivica Glavan Ićo po prerano preminulom gradonačelniku koji je zaslužan za izgradnju tog sportskog objekta. Vrijednosnice su imale incijativu kroz utakmicu, sportsku i rezultatsku, no na kraju im je ponestalo ideje u igri i Alkar je upisao pobjedu(82:78) u premiernom nastupu u novoj dvorani. Brown je bio najistaknutiji kod Sinjana sa 25 poena , osam skokova i šest asistencija, dok je Markulin postigao 19 poena uz pet pogođenih trica. Ante Gospić je za Vrijednosnice postigao 28 poena (9/13 2p, 2/3 3p).

U prvom susretu 10. kola odigranom u četvrtak u Draženovom domu između Cibone i Hermes Analitice, Cibona dolazi do 8 pobijede u prvenstvu rezultatom 90:102 (25-28, 28-28, 17-26, 20-20) i dalje je vodeća na prvenstvenoj ljestvici. Nijedna momčad se zapravo nije uspijevala odvojiti sve do treće četvrtine kada Cibona radi razliku koja je na kraju i presudila. Damir Markota je opet bio jako dobar te upisao 21 poen i 6 skokova, dok su ga pratili Rozić s 19, Marko Ljubičić sa 17 poena i 9 asistencija. Kod poražene Hermes Analitice Roko Rogić je upisao prvi triple-double u ovogodišnjem izdanju HT premier lige sa 22/10/10. Pratio ga je Mileković s 22 poena i 5 skokova.

Gorica je u posljednjoj utakmici kola danas gostovala kod Cedevite u Domu Sportova. Gosti su ušli odlično u susret i u drugoj četvrtini vodila čak 13 razlike, ali Cedevita se prvo vratila serijom 16-2, te na odmor odnijela malu prednost od 33:32. Gorica se pokušavala što više zadržati u igri ali sredinom treće četvrtine kod 44:41 Cedevita radi novu 12-0 seriju i rješava pitanje pobjednika. Moglo je to biti još uvjerljivije za Cedevitu ali momčad Josipa Sesara uspijeva smanjiti zaostatak na konačnih 71:66. Domagoj Bošnjak je postigao 17 poena bez promašaja iz igre(5/5) i uhvatio 10 skokova, dok je Katić dodao 15 poena. Kod Gorice Ivan Papac je zabio 15 poena.