ABA: Cedevita u Božićnom derbiju poražena od Zvezde

U 15. kolu ABA lige Cedevita je na Božić u Domu sportova poražena od Crvene zvezde MTS sa 95:91.

Zagrepčani su bili bolji u prvoj četvrtini, koju su dobili 22:13, no u drugoj su izgubili devet lopti i Zvezda je na veliki odmor otišla s prednošću 38:33. U trećoj je dionici Ryan Boatright za Cedevitu zabio 18 poena, no domaćini ipak nisu uspjeli prijeći u vodstvo, a rezultat uoči posljednjih 10 minuta bio je 68:61 za Zvezdu.

U 34. minuti Cedevita je prišla na 72:74, no potom su gosti napravili 6-0. Poslije trice Johna Shurne u 36. minuti Cedevita je bila na 77:80, no odmah je za Zvezdu istom mjerom odgovorio Marko Simonović. U zadnjoj minuti Boatright je pogodio jednu tricu za 88:91 na 13.4 sekunde do kraja i jednu za 91:93 na 7.1 sekundu do kraja, no gosti pobjedu nisu ispustili.

Kod Cedevite je Boatright upisao 30 poena i četiri skoka. John Shurna je dodao 16 poena i šest skokova uz šest trica, Miro Bilan je upisao 12 poena i šest skokova, a Ra’Shad James zabio je 11 poena.

Zvezdu su predvodili Simonović s 27 poena te Ognjen Kuzmić s 20 poena i 10 skokova.

Nakon utakmice svoja viđenja iste iznijeli su Veljko Mršić, trener Cedevite: “Svima želim čestit Božić. Utakmica je bila zanimljiva za gledati, s puno dobrih poteza. Zvezda je zasluženo pobijedila. Mi smo ritam utakmice izgubili u drugoj četvrtini i početkom treće. Oni su se prebrzo vratili u utakmicu. U prve dvije minute druge četvrtine imali smo četiri izgubljene lopte i Zvezda se vratila u egal i okrenula utakmicu. U trećoj četvrtini su onda otišli na veliku razliku. U četvrtoj smo četvrtini uspjeli doći na dva razlike, no onda smo napravili grešku u tranziciji i izgubili loptu. Mi smo odigrali solidnu utakmicu, no ne dovoljno dobru da dobijemo Zvezdu u stanju u kakvom je sada.”

Dejan Radonjić trener Crvene zvezde, nakon čestitke za Božić, utakmicu je komentirao:”Mi smo došli ovdje poslije nekoliko teških utakmica. Zasigurno ste mogli očekivati da ne možemo biti na nivou onog što smo imali prilike gledati Zvezdu ove sezone. Shodno tome je i utakmica u drugom poluvremenu bila praznička, Cedevita je zabila 58, a Zvezda 57 poena. U tom dobrom napadačkom izdanju jedne i druge ekipe mi smo uspjeli na kraju slaviti i nakon ove pobjede mislim da je realno da ćemo regularni dio sezone završiti na prvom mjestu.”

U drugoj današnjoj utakmici Mega Leks je svladao FMP sa 76:72.