ABA: Cedevita u posljednjoj četvrtini izgubila veliku prednost

Neobjašnjiv raspad u posljednje četiri minute hrvatskog prvaka

U 16. kolu ABA lige susrele su se momčadi Cedevite i Budućnosti u Podgorici, a Cedevita nije uspjela iskoristiti veliku prednost u posljednjoj četvrtini i izgubila rezultatom 80:78.

Momčad Jasmina Repeše ušla je u utakmicu kao favorit i na početku je imala inicijativu te vodila sa 6-0. Košem Justina Cobbsa, Cedevita je nakon dvije i pol minute postigla svoj prvi koš. Domaćini su nastavili u istom ritmu i bacanjima Bitadzea povela 15-9. Cedevita se nakon toga budi i do kraja četvrtine tricom Katića iz kuta potpuno okreće rezultat u svoju korist 21:22.

U drugoj četvrtini obje momčadi su se izmjenjivale u vodstvu i do poluvremena Cedevita uspijeva održati prednost 40:42. U trećoj četvrtini Cedevita se prvi puta odlijepila na +7 razlike (48:55), no Budućnost tada diže razinu igre u obrani i vraća se u utakmicu (57:57).

U posljednju četvrtinu ušlo se sa minimalnom prednosti Cedevite (60:61). Cedevita se nakon 3 minute odvojila prvi puta na +8 razlike (64:72), da bi 4 minute prije kraja Jacob Pullen pogodio za istu prednost (68:76). Cedevita je do tada izgledala jako dobro i usmjerili su utakmicu na svoj mlin, no katastrofalna igra u posljednje 4 minute koštala ih je pobjede. U tom razdoblju su postigli tek dva koša i to iz slobodnih bacanja, a euroligaška ekipa kao Budućnost to koristi i minutu prije kraja postavlja konačan rezultat 80:78. U posljednjem napadu Pullen je imao šansu za produžetke, ali nije uspio uputiti šut iz blizine.

Kod Budućnosti se istakao Earl Clark, koji je u završnici ipak malo popustio, sa 17 poena i 9 skokova. Kod Cedevite, Jacob Pullen je imao 25 poena. Ovom pobjedom Budućnost se izjednačila sa Cedevitom na drugom mjestu i trenutno obje ekipe imaju po 11 pobjeda i 5 poraza. U sljedećem kolu Cedevita u Zagrebu dočekuje lidera prvenstva, Crvenu Zvezdu, koja je i dalje nakon 16 kola jedina neporažena momčad lige.