ABA: Cedevita umalo prosula veliku prednost

Cedevita je tijekom susreta bila bolja ekipa, no momčad Igokee zamalo je uspjela u završnici preokrenuti rezultat

Cedevita je u 18. kolu ABA regionalne lige pobijedila momčad Igokea u Laktašima 75:78. Cedevita je bila bolja većinu utakmice i vodila u par navrata 13 razlike, no u završnici Igokea uspjeva smanjiti razliku i susret dovesti do potpuno neizvjesne završnice.

Igokea-Cibona 75:78 (15:21, 13:19, 26:19, 21:19)

Igokea: Talić, Lešić 13, Adamović 11, Janković, Milošević, Jerrett 5, Radivojević 14, Anđušić 8, Rikić 2, Luković 22.

Cedevita: Pullen 9, Cobbs 2, Krušlin, Katić 15, Bajo, Žganec 4, Stipanović 11, Cook 17, Ramljak 12Mustapić 2, Murić 6.

Utakmica je počela u dosta ujednačenom ritmu i nakon pet minuta igre na rezultatu je stajalo 9:10 za Cedevitu. U sljedećih par napad Cedevita se uspijeva koševima Cooka i Ramljaka odvojiti na 11:16. Ipak Igokea se vraća na 15:16, a potom Cedevita ponovno radi seriju i prvu četvrtinu dobija sa 15:21. U drugoj četvrtini Cedevita podiže svoju prednost i nakon koša i dodatnog bacanja Cooka vodi sa 17:27. Do kraja prvog poluvremena Cedevita ostvaruje prednost od 12 poena (28:40).

Polaganjem Ede Murića, Cedevita je povela nakon četiri minute drugog poluvremena 35:48. Sljedećih nekoliko napada Igokea podiže svoju igru i radi seriju 8-0. Trener Cedevite Slaven Rimac je bio primoran pozvati u tim trenucima time out, no nakon trice Adamovića, Igokea se sasvim približila (51:52). Do kraja četvrtine Cedevita uspijeva povisiti razliku na 54:59.

Cedevita se polaganjem Katića uspjela odvojiti na kratko (60:66), no prednost se košem Lešića odmah istopila na 65:66. Napad Cedevite je u tim trenucima puno ovisio o raspoloženom Katiću. Tri minute prije kraja Cedevita se uspjela ponovno odvojiti na pet razlike (67:72), no Anđušić i Adamović to brzo poravnavaju na 72:72. 13 sekundi prije kraja utakmice Katić pogađa jedno od svoja dva bacanja za 73:76, a u sljedećem napadu Anđušić promašuje šut za tricu i Luković pravi prekršaj na Muriću koji pogađa oba svoja bacanja za pobjedu Cedevite. U posljednjem napadu Anđušić postiže koš utjehe za konačnih 75:78.

U redovima Cedevite najbolji Cook sa 17 poena i Katić sa svojih 15 poena bez promašaja iz igre. Igokeu je predvodio Luković sa 22 poena.

Cedevita nakon 18. kola drži drugu poziciju na ljestvici sa 13 pobjeda i 5 poraza. U sljedećem kolu Cedevita u Zagrebu dočekuje FMP.