[Video] ABA: Cedevita velikim preokretom do pobjede!

Cedevita je fantastičnom zadnjom četvrtinom kreirala veliki preokret u Sremskoj Mitrovici i odnijela veliku pobjedu u sklopu 6. kola ABA lige.

Košarkaši Mega Bemaxa su u Sremskoj Mitrovici ugostili ekipu Cedevite u okviru šestog kola ABA lige. Cedevita je u uzbudljivoj završnici uspjela pobijediti rezultatom 81:77.

Cedevita je u utakmicu ušla vrlo dobro te je na kraju prve četvrtine uspjela ostvariti prednost od tri poena. Mega se budi u drugoj četvrtini, uspijeva se odvojiti na 25:17, ali gosti se vraćaju do kraja četvrtine koja završava izjednačenim rezultatom 26:26.

Košarkaši Mege su ušli vrlo dinamično u treću četvrtinu, koju su na kraju dobili razlikom od petnaest poena. U četvrtoj četvrtini slijedi veliki povratak Cedevite. Četiri minute prije kraja su još zaostajali devet razlike, no onda su se serijom 8:0 vratili utakmicu u egal. Vodstvo su preuzeli 22 sekunde prije kraja košem Džanana Muse za 76:73. Nakon toga se domaćin nije uspio vratiti u utakmicu te je Cedevita odnijela pobjedu na uvijek nezgodnom gostovanju u Sremskoj Mitrovici.

Zagrebačka momčad je u zadnjoj četvrtini bila vrlo učinkovita, postigli su čak 40 poena. Ovo je četvrta pobjeda Cedevite u ABA ligi, koja sada ima dvije pobjede više od Mege te se time nastavlja boriti za vrh ljestvice.

Cedevitu su do vrijedne pobjede vodili Nichols s 18, Cherry sa 17 te Krušlin i Musa sa 16 koševa. Kod domaćina najefikasniji su bili Rebić s 21 i Ennis s 20 poena.

U sljedećem kolu Cedevita dočekuje ljubljansku Petrol Olimpiju.