ABA: Cibona pobjedom skočila na treće mjesto, umalo prokackali +20

Pred lijepo popunjenim Draženovim domo Cibona je u sklopu 6. kola ABA lige svladali crnogorski Mornar. Cibosi su sjajno otvorili utakmicu i u šestoj minuti na semaforu je pisalo 19:0!? Do kraja četvrtine prednost je konstantno bilo na dvadesetak poena prednosti. Na početku druge dionice gosti su malo po malo uspjeli smanjiti zaostatak, a domaći igrači iz igre nisu ništa pogađali. Crnogorci su tako na poluvremenu imali prihvatljiv zaostatak od šest poena (42:36).

Početak drugog dijela bio je sličan početku utakmice. Cibosi su predvođeni J.L. Jeffersonom opet stekli opipljiviju prednost do kraja treće četvrtine, no kao i pred kraj poluvremena domaći su opet imali crnu rupu na početku zadnje dionice i Mornar je opet došao na samo -5 (66:61). No, onda su Ljubičić i Marić sa po dvije trice odveli utakmicu u korist Cibone. Na kraju je bilo 84:73.

Brandis Raley Ross i Damir Markota sa po 17 poena su bili najefikasniji u redovima Cibone. Jefferson je dodao 15 uz 11 skokova, a Ljubičić 14. Kod gostiju je Drenovac Dorde bio raspoloženiji sa 23 postignuta poena. Ovom pobjedom Cibona je izbila na treće mjesto sa učinkom od 3 pobjede i tri poraza, dok je Mornar na 2-4.