ABA: Cibona preokrenula i prelomila Krku

Susret sa dva lica... Cibona prvo poluvrijeme gubila i dvanaest razlike, no sa sjajnom trećom četvrtinom je potopila protivnika

Cibona je pobjednom nad Krkom u 21. kolu ABA lige od 99:71 osigurala ostanak u ligi sljedeće godine. Gosti su bili bolji u prvom poluvremenu, no Cibona je u trećoj četvrtini napravila preokret i ogromnu razliku od koje se gosti nisu oporavili. Ovim porazom Krka se dovela u nezgodnu situaciju jer će u posljednjem kolu igrati protiv Olimpije za ostanak u ligi.

KK Cibona – KK Krka 99:71 (18:22, 19:22, 36:13, 26:14)

CIBONA: Bilinovac 7, M. Ljubičić 12, Rogić, 2, Marić 12, Bundović 13, Gilbert 11, Novačić 5, Prkačin 2, Rozić 16, K. Ljubičić 10, Pilepić, Markota 9.

KRKA: Marinelli 5, Škedelj 3, Bratož 2, Stipaničev, Cinac 5, Đapa 11, Fifolt 9, Balažič, Jošilo 10, Lalić 6, Lapornik 6, Mavra 14.

Utakmica se može nazvati čudnom jer prvo poluvrijeme Krka je vodila sa čak 12 poena razlike (34:22), da bi na odmor otišla sa zasluženih 37:44.

Što god je Ivan Velić rekao svojim momcima na poluvremenu, izgleda da je urodilo plodom. Cibosi su četvrtinu dobili s nevjerojatnih 36:13 i usmjerila utakmicu u svoju korist.

Krka nije više znala, a ni htjela odgovoriti i upisala je još jedan, petnaesti poraz u ligi.

Čak šest igrača Cibone je bilo dvoznamenkasto, a predvodio ih je kapetan Rozić s 16. Kod Krke je bio najbolji Dominik Mavra sa 14 poena i šest asistencija.