[VIDEO] Aba: Infarktna završnica u Zadru, Cibona deklasirala FMP

Zadar je tek u produžetku slomio otpor gostiju iz Ljubljane, Žorić u debiju izjednačio za produžetke

Kakva li je samo završnica u utakmici 14. kola regionalne ABA lige između Zadra i Olimpije viđena! U produžetku, izborenim Žorićevim polaganjima u zadnja dva napada regularnog dijela, KK Zadar je došao do preko potrebne pobjede u borbi za spas prvoligaškog statusa sa rezultatom 84:80. Na početku utakmice zabilježen je manji incident sa policijom u trenutku kada je nastala navala na jednu od tribina, a policija je čak upotrijebila svoje ovlasti, zbog sumnje u urušavanje montažne tribine. Dvorana je bila ugodno popunjena sa 5000 gledatelja.

Početak susreta je obilježio podjednaku igru sa obje strane, te se Zadar serijom 9-0 polovinom prve četvrtine odvojio na +7 (16:9). Vladimir Dašić je u tim trenucima povukao, te nakon ukradene lopte, zabio svoj treći koš u nizu. Minutu i pol prije kraja četvrtine u igru je ušao Luka Žorić, kojemu je ovo bila prva utakmica u karijeri za klub iz rodnog mu mjesta. Olimpija se ipak uspjela do kraja četvrtine konsolidirati te nakon prve dionice je gubila 20:16.

U drugom periodu igre vidjeli smo lošu igru Zadra, na oba kraja parketa. Međutim Olimpija to nije iskoristila, te Zadar ponovno odlazi na +7 (31:24) koš faulom Luke Božića i potvrdom slobodnog bacanja. Pri kraju četvrtine Olimpija se raspucala, te sa po dvije trice Lapornika i Badžima, dolazi do vodstva 34:35. Do konca poluvremena Zadar ipak uspijeva vratiti rezultat u svoju korist i ide na predah sa prednošću od 39:37.

Početkom drugog poluvremena smo vidjeli zastoj zbog problema sa semaforom, koji su gledatelji iskoristili za zabavu na svoj način. Treća četvrtina je donijela najveću prednost Zadra od + 11 koševa ali i dosta dvojbenih sudačkih odluka. Nakon jedne takve, treneru Zadra Anti Nazoru je svirana tehnička greška s kojom je Olimpija uhvatila zalet i uspjela u posljednjoj minuti anulirati prednost domaćina (52:52).

U posljednju četvrtinu se ušlo sa 55:52 za domaćina, a gosti iz Ljubljane su uspjeli dovesti utakmicu u svoj ritam, te su u posljednjoj minuti poveli sa četiri razlike (71:75). No onda je požrtvovni Žorić dva napada za redom došao do polaganja i 4.2 sekunde prije kraja izjednačio na 75:75. Gosti su imali priliku za zadnji napad ali neodlučnost u izvođenju lopte, dala je priliku Zadru, točnije Mariu Littleu, da u posljednjem napadu dođu do pobjede, no trica sa istekom vremena nije ušla i išlo se u produžetke.

U produžetku je Žorić zaradio svoju petu osobnu i morao je napustiti igru. Brzoja i Bašić su preuzeli sve u svoje ruke i sa dvije ukradene lopte u obrani guraju svoju momčad do pete pobjede u sezoni. Mario Little je odigrao odlično završetak susreta i jedan je od najzaslužnijih za ovu pobjedu Zadra. Postigao je 21 poen, a pratili su ga Vaughn s 15 i Božić sa 13 poena. Goste je predvodio Lapornik sa 18 koševa.

Cibona je bez problema odradila susret protiv indisponiranog FMP-a, koji je jedino u početnoj dionici pokazao dobru igru ali nakon toga se raspao i to je Cibona iskoristila za šestu pobjedu u sezoni rezultatom 90:71.

Prva dionica je pripala gostima iz Beograda, a Cibonina obrana se mučila sa razmahanim gostima koji su u prvoj dionici zabili 28 koševa, dok su vukovi postigli 23.

U drugoj dionici FMP je upao u velike probleme, te nakon koša Bowersa za 27:35 Cibona radi seriju 20-6 i preuzima utakmicu u svoju kontrolu. Do poluvremena su se uspjeli odvojiti na 47:41.

U nastavku je Cibona došla do dvoznamenkaste prednosti i mirno odrađivala svoj posao. Dok se FMP pokušavao vratiti u utakmicu, Cibona se odvaja na gotovo 20 razlike i rutinski rješava pitanje pobjednika. Cibonu su predvodili raspoloženi Bundović s 22 poena, Marić 20, te Marko Ljubičić s deset poena, 11 asistencija i pet skokova.