ABA liga: Budućnost izborila treću polufinalnu utakmicu

Podgorička Budućnost na domaćem terenu pobijedila Crvenu Zvezdu i osigurala treću i odlučujuću utakmicu u polufinalu doigravanja ABA lige.

KK Zadar - KK Budućnost VOLI foto: KK Zadar

I drugi polufinalni par doigravanja regionalne ABA lige biti će odlučen u trećoj utakmici. U večerašnjem susretu na domaćem terenu Budućnost je uspjela svladati Crvenu Zvezdu rezultatom 63:57 te tako izboriti treću utakmicu u Beogradu.

U dvorani Morača bila je sjajna atmosfera te je Budućnost bodrena s 4500 navijača uspjela svladati favorizirane Beograđane te im nanijeti tek drugi ovosezonski regionalni poraz. Postavili su se muški te vrlo čvrsto u obrani te odmah pokazali kako nisu došli lako pasti. Odlično su limitirali najbitnije igrače Zvezde te ih u konačnici i ostavili na samo 57 poena.

Nakon prve četvrtine bilo je samo 13:13, a u drugoj četvrtini Budućnost radi solidnu razliku i na poluvrijeme odlaze s plus deset, bilo je 33:23. I u drugom dijelu nastavilo se s čvrstim obranama pa je tako Budućnost postigla tek devet poena u trećoj četvrtini, ali i dalje ostala na plus pet. U posljednjoj četvrtini malo su se razigrali i napadi, ali Budućnost odlaskom na 60:49 dvije minute do kraja i definitivno osigurava pobjedu.

Budućnost je do pobjede predvodio Boris Savović s 15 poena i 11 skokova dok je Nemanja Gordić imao 12 poena. Kod poražene Zvezde sa 17 poena najefikasniji bio je Marko Gudurić dok je Nathan Wolters imao 11 poena.  Odlučujuća utakmica na rasporedu je u utorak 4. travnja u Beogradu.