ABA liga: Cedevita – Crvena zvezda 87:88, Pilepić i Bilan najučinkovitiji

Junak utakmice mogao je postati Ante Delaš koji minutu prije kraja gađa "tricu" za vodstvo 87-85, ali do kraja uspijeva promašiti još dva šuta s linije za tri poena

Zagrebačka dvorana Doma Sportova je večeras ugostila 9. kolo regionalne ABA lige u kojem su snage odmjerili Cedevita i Crvena Zvezda, a beogradski sastav slavio je 87:88. Najefikasniji je u dresu domaćina bio Fran Pilepić s 21 košem na kontu, Miro Bilan je upisao 13, a Ante Delaš 12 koševa, dok je u redovima gostiju fantastični Jaka Blažič ugradio 20 koševa za nastavljanje niza bez poraza.

Gosti su u ovom srazu bolje ušli u utakmicu dokazujući zašto su jedina neporažena momčad lige. Domaćini su nakon toga lovili priključak pa su do kraja poluvremena čak i okrenuli rezultat u svoju korist. S 38-36 na semaforu u korist Cedevite se ušlo u drugo poluvrijeme gdje kreće potpuna dominacija crveno-bijelih gostiju te gubitak volje i energije domaćih.

Iako naizgled u trećoj dionici nemoćni domaćini nisu mogli pratiti tempo gostiju, u posljednjoj četvrtini se priča još jednom okreće u korist Cedevite kad je junak utakmice mogao postati Ante Delaš koji minutu prije kraja gađa “tricu” za vodstvo 87-85, ali do kraja uspijeva promašiti još dva šuta s linije za tri poena iako je možda mogao “položiti” za odvajanje na više od 2 razlike, no to se nažalost nije dogodilo. Gosti su smireno okrenuli na 88-87, rezultat kojim su bogatiji za dv boda otputovali prema Beogradu.