ABA liga: Cedevita izgubila u posljednjim sekundama

U drugoj utakmici u polufinalu doigravanja ABA lige Partizan je u Beogradu svladao Cedevitu sa 74-73 (20-13, 19-21, 17-17, 22-18) košem Willa Hatchera dvije sekunde prije kraja. Ovom pobjedom je Partizan izjednačio ukupni rezultat, budući da je Cedevita slavila na domaćem terenu pred tjedan dana. Finalist će biti poznat nakon odigravanja treće utakmice u kojoj će hrvatski prvak biti domaćin.

Pred 7500 gledatelja u Beogradu je Partizan prvu četvrtinu priveo kraju sa sedam koševa prednosti, dok su igrači Cedevite u napadu proradili tek u drugoj četvrtini, u kojoj su uspjeli smanjiti zaostatak na pet koševa; što je ujedno i prednost koju je beogradska momčad imala na poluvremenu. Cedevita u nastavak utakmice ulazi jako loše, te navedeno omogućava Partizanu u 23. minuti i najveću prednost od +10 (44-34). Tada dolazi do buđenja igrača Veljka Mršića, pa Cedevita uspijeva izjednačiti rezultat na 45-45, no Partizan u posljednju četvrtinu ulazi ipak sa prednosti od +5 koševa.

Napeta posljednja četvrtina je kulminirala u posljednje dvije minute u koje su igrači Cedevite ušli sa minimalnim zaostatkom od pola koša, no tada trica Marinkovića i pogođeno slobodno bacanje Birčevića domaćinima donose vodstvo od 70-65 za zadnje 54 sekunde. Tada na scenu stupaju Amerikanci. Prvo Cedevitin Boatright izjednačuje rezultat nakon uspješnih slobodnih bacanja i pogođene trice, da bi na to Hatcher odgovorio prodorom za novo vodstvo Partizana (72-70). U preostalih 15 sekundi Boatright pogađa tricu za 73-72 i kada se činilo da će Cedevita u finale ABA lige, ponovno se ukazao Hatcher, koji se vještim driblingom oslobađa Krušlina i poentira za konačnih 74-73.

Hatcher je očekivano predvodio domaćine sa 23 koša, dok je Birčević dodao 18 koševa i 11 skokova. U redovima hrvatskog prvaka najbolji učinak je ostvario Boatright sa 25 koševa, a Miro Bilan je ubacio 16 poena uz 10 skokova.

Za kraj dodajmo kako će odlučujuća treća utakmica polufinala bit odigrana u zagrebačkom Domu sportova u subotu, 1. travnja.