ABA liga: Cedevita poražena u dramatičnoj završnici susreta!

Cedevita poražena u Ljubljani, Olimpija slavila u dramatičnoj završnici.

Košarkaši Cedevite u 18. kolu ABA lige gostovali su u Ljubljani kod pretposljednje Olimpije. Zagrepčani su protiv Olimpije lovili sedmu uzastopnu pobjedu, međutim upornim Ljubljančanima pripala je završnica i slavili su 65:64.

Cedevita je postigla prvi koš, ipak u nastavku prve četvrtine bilo je puno pogrešaka i Olimpija je preuzela vodstvo. Na kraju četvrtine na semaforu bilo je deset koševa prednosti u korist domaćina, a Zagrepčani su postigli osam koševa uz šut ispod 30 posto. U drugoj četvrtini nije se dosta toga promijenilo, tri minute prvaci Hrvatske nisu postigli koša i Zmajčeki su stigli do najviše prednosti od šesnaest koševa, kod rezultata 24:8. Nakon toga Cedevita je uspjela uhvatiti ritam, no nije uspjela smanjiti zaostatak ispod deset koševa. Nakon dvadeset minuta igre Olimpija je vodila s petnaest koševa prednosti, rezultat je bio 36:21.

Ni poslije odmora Cedevita nije uspjela nametnuti svoju igru i domaćin stiže do prednosti od 18 koševa, vodili su 41:23. Zagrepčani se nakon najvišeg zaostatka bude i u petoj minuti treće četvrtine stižu na samo osam koševa zaostatka. Dženan Musa do tada je postigao petnaest koševa i bio najzaslužniji za smanjenje zaostatka. Cedevita je do kraja četvrtine uspjela prijeći u vodstvo, no treća dionica završena je vodstvom Olimpije, rezultatom 45:44. U posljednjoj četvrtini Cedevita je preuzela vodstvo i pred sam kraj vodila i četiri koša prednosti. Pobjedu Cedeviti mogao je donijeti Toni Katić, koji promašuje oba slobodna bacanja, dok je za pobjedu Olimpije sa crte slobodnih bacanja siguran bio Jordan Morgan. U redovima Cedevite najkorisniji je bio Musa, s postignuta 24 koša.