ABA LIGA: Cedevita poražena u Podgorici

Utakmica je bila vrlo nekvalitetna, tvrda i uz puno promašenih šuteva s obje strane.

Košarkaši Cedevite izgubili su susret 8. kola regionalne ABA lige na gostovanju u Podgorici od Budućnosti sa 60-66 (16-23, 19-11, 12-13, 13-19).

Utakmica je bila vrlo nekvalitetna, tvrda i uz puno promašenih šuteva s obje strane. Treći poraz u regionalnoj ligi Cedevita je pretrpjela prvenstveno zbog izuzetno slabog šuta za tricu u drugom poluvremenu kada nitko osim Filipa Krušlina nije uspijevao pogoditi, a vrlo slabu utakmicu još jednom su odigrali Will Cherry i Kevin Murphy.

Cedevita je u završnici treće četvrtine imala prednost od 47-44, no zbog neorganiziranih napada i nepreciznih šutova dopustila je domaćima seriju od 13-1 kojom je Budućnost stigla do ključne prednosti. Na ulasku u posljednju minutu bilo je 60-59 za Budućnost, ali nakon promašaja Nemanje Gordića domaći su skočili u napadu, a bivši igrač Cedevite je u drugom pokušaju postigao koš uz dodatno slobodno bacanje kojim je praktički riješio susret.

Krušlin je s 15 koševa bio najefikasniji kod Cedevite dok je Gordić ubacio 13 poena za Budućnost.

Cedevita je sada pala na omjer pobjeda i poraza 5-3, dok je Budućnost na vrhu sa 7-1.