ABA LIGA: CEDEVITA SLAVILA U ZADRU

KK Cedevita slavila u gostima kod Zadra rezultatom 94-80 (15-22, 31-25, 27-15, 21-18)...

Facebook KK Cedevita

Momčad  Veljka Mršića upisala je 12. pobjedu u ABA ligi pobijedivši  Zadar u 17. kolu rezultatom 94-80 (15-22, 31-25, 27-15, 21-18).

Favorizirana Cedevita bez Marka Tomasa na odmor je ošla s minimalnim zaostatkom od jednog poena. Zadrani su bez Ivana Marinkovića i Jakova Vladovića u prvom poluvremenu pružali dobar otpor gostima i držali prednost preciznim šutovima za tricu, no već u drugom poluvremenu Cedevita je otvorila serijom  13-2 i preuzela vodstvo koje su zadržali do kraja utakmice.

Najbolji u redovima Cedevite bio je Ryan Boatright koji je  upisao 27 poena i pet asistencija, uz šut za tricu 5/8, zatim ga slijedi Džanan Musa s upisanih 14 poena i četiri skoka, Ra’Shad James s 13 poena i tri ukradene lopte te  Filip Krušlin s 12 poena. Domaćine je predvodio Boris Barać s upisanih 17 poena i pet skokova, Ivan Ramljak sa 16 poena i pet skokova, Lovro Mazalin s 14 poena i pet skokova, te Lovre Bašić s 13 poena i sedam asistencija.

„U prvo poluvrijeme smo ušli ispod gasa. Dogodilo se ono na što smo upozoravali cijelo vrijeme, a to je da moramo biti ozbiljni. Naročito protiv Zadra jer je Zadar uvijek opasan u prvom poluvremenu i to smo vidjeli i u njihovoj utakmici protiv Budućnosti. Na domaćem terenu Zadrani su neugodna momčad, posebno ako se ne igra dobra obrana. Tu ima sedam-osam dobrih igrača, od kojih su neki bili i kod nas. No, do kraja poluvremena uspjeli smo se vratiti, a u drugom poluvremenu je bilo puno bolje. Prije svega obrambeno, što nam je u napadu dalo dosta kreacije. Samo ono što nije dobro je da kada dođemo na nekih 10-12 poena razlike uvijek dolazi do nekog opuštanja i ne gazimo do kraja. Ne držimo barem tu prednost jer teško je da prednost u kontinuitetu uvijek može rasti. Međutim, tu se mora biti bolji i to nam se ne događa samo protiv ekipa kao što su Zadar i FMP, nego i protiv ekipa kao što su Valencia i Zvezda. Samo što se protiv takvih protivnika gubi utakmica, ako se ima takve propuste.” izjavio je nakon utakmice trener Cedevite  Veljko Mršić.