ABA liga: Cedevita srušila Partizan tricom Smitha u posljednjoj sekundi za hrvatski finale

Polufinale: Partizan - Cedevita 79:81. Finale Cedevita - Cibona na rasporedu je u nedjelju od 20 sati

Košarkaši Cedevite pobijedili su Partizan 81:79 u polufinalu ABA lige tricom Nolana Smitha u posljednjoj sekundi i ujedno osigurali nastup u Euroligi. U finalu završnog turnira u Beogradu tako će na rasporedu biti prvi hrvatski finale u povijesti lige: Cedevita – Cibona u nedjelju od 20 sati! Jedini dosadašnji naslov za Hrvatsku osvojio je Zadar 2003. godine. Izabranici hrvatskog izbornika Jasmina Repeše tako su ostvarili sjajan uspjeh iako je u jednom trenutku izgledalo da nema povratka.

Partizan je imao napad za pobjedu, ali Tepić nije pogodio tricu. Cedevita je krenula u kontru, Smith je potegnuo tricu iz koraka za veliko slavlje. Cedevita je tako u drugom međusobnom ogledu na završnici po drugi put pobijedila Partizan i ujedno je ostala jedina ekipa koja ga je svladala u polufinalu završnog turnira.

Zagrepčani su odlično otvorili utakmicu i u 14. minuti imali vodstvo 34:18. Partizan je uspio smanjiti na pet koševa zaostatka na poluvremenu (35:40).  Partizan je sjajno otvorio drugo poluvrijeme, a sredinom posljednje četvrtine imao je 11 poena prednosti (73:62).  Cedevita se uspjela vratiti i u završnici stigla do velike pobjede.