ABA liga: Cedevita uvjerljiva u Vršcu

Druga pobjeda u tri dana

U 8. kolu regionalne ABA lige momčad Cedevite je gostovala kod FMP-a u Vršcu i odnijela puni plijen rezultatom 81:95. Nakon pobjede protiv Albe u Berlinu, Cedevita je odmah u četvrtak doputovala u Vršac te odradila samo jedan trening prije utakmice. Trener momčadi Cedevite Slaven Rimac je izjavio za stranice kluba da su svi svjesni važnosti utakmice s obzirom na stanje na ljestvici. Cedevita nije mogla računati na još uvijek ozljeđenog Filipa Krušlina ali je zato spletom okolnosti Marko Banić već u Berlinu debitirao za novu momčad. Jakov Mustapić će ipak imati normalnije uključivanje u momčad kaže Rimac.

Prvo poluvrijeme je Cedevita odigrala jako dobro i na kraju dvije četvrtine je na semaforu stajalo 35:47. Imala je Cedevita +18 u drugoj četvrtini ali ipak FMP u zadnjim minutama spušta tu prednost.

U drugom poluvremenu FMP je pokušavao smanjiti dodatno prednost ali Cedevita je imala odgovor na svaki pokušaj domaćina i početkom zadnje četvrtine trener momčadi iz Vršca Vladimir Jovanović je postao svjestan da pobjeda ide momčadi iz Zagreba.

Najbolji kod Cedevite je bio Andrija Stipanović sa 21 poenom i 13 skokova, od toga čak 6 napadačkih. Kod FMP-a je najbolji bio Apić sa 25.

KK Cedevita: Pullen 13, Cobbs 3, Katić 2, Benite 14, Žganec 1, Stipanović 21, Banić 2, Cook 20, Ramljak 7, Bell 10

KK  FMP: Rebec 7, Reath 13, Paunović 6, Jeremić 10, Momirov 4, Apić 25, Pot 7, Bursać 4, Radovanović 5.

Cedevita u ponedjeljak u 10:30 igra protiv GKK Šibenika u sklopu HT premier lige.