ABA liga: Cedevita visoko porazila Igokeu, Cibona olako prosula vodstvo u Pioniru

Cibona i Cedevita dijele peto mjesto sa tri pobjede i četiri poraza.

Hrvatski predstavnici s polovičnim su učinkom u subotu navečer odigrali utakmice 7. kola regionalne košarkaške ABA lige. Cedevita je u KC Dražen Petrović visoko porazila Igokeu, a Cibona je unatoč vodstvu od 15 poena u prvoj četvrtini visoko poražena od Partizana.

Cedevita – Igokea 100:80

Igokea je prva zabila koš i početnih 2:0 joj je bilo jedino vodstvo u utakmici. Gosti iz Aleksandrovca držali su priključak do posljednje četvrtine u koju su ušli sa samo dva razlike zaostatka, ali onda igrači Slavena Rimca ubacuju u brzinu više i zadnju dionicu igre dobivaju sa nestvarnih 37:19.

Cook je za vitaminčiće upisao 26 poena i šest skokova, Cobbs je ubilježio 20 poena i pet asistencija, Bell 14 poena, tri skoka i tri asistencije, a Toni Katić 10 poena, tri asistencije i tri ukradene lopte.

Na strani gostiju Sava Lešić ubilježio je 17 poena i sedam skokova, a Filip Adamović je upisao 15 poena, sedam asistencija, ali i osam izgubljenih lopti.

“Za našu poziciju pobjeda je bila bitna. Kad čovjek na kraju pogleda da smo zabili 100 poena i završili s 20 razlike čini se da je bila lagana utakmica. No, svi mi koji smo bili tu vidjeli su da je praktično do zadnjih pet-šest minuta bila muka. Jako sam zadovoljan pobjedom, no isto tako me muči što nemamo tu neku obrambenu agresivnost i odgovornost koju bih htio da imamo. To je opet na meni i na trenerskom štabu da to popravimo i da budemo tu bolji. Jednostavno, pogotovo u ABA ligi, na gostujućim terenima na taj način uz dobru čvrstu obranu možeš računati na pobjedu. No, pobjeda je večeras ipak najbitnija i s tim sam jako zadovoljan.” – izjavio je nakon utakmice Slaven Rimac.

Partizan – Cibona 86:67

Vukovi su sjajno otvorili utakmicu na gostovanju kod Partizana i poveli sa 12:0, a prednost je rasla do najvećih 23:8 kada domaći najprije dolaze do izjednačenja (23:23) istekom prve četvrtine, a zatim nastavljaju seriju od 25 koševa u nizu do 33:23. Držali su Cibosi priključak do sredine treće četvrtine, čak su nakratko i poveli 51:50, a onda Rade Zagorac pogađa tri trice u nizu i Partizan prelama susret u svoju korist.

U redovima Cibosa najefikasniji bili su Filip Bundović sa 14 i Marko Ljubičić sa 10 poena, a kod Partizana Landale sa 19 i Zagorac sa 17 koševa.

Bilo je super igrati u jednoj pravoj košarkaškoj atmosferi, pred punim tribinama. Postavili smo se muški, poveli 12:0 i u prvoj četvrtini smo u jednom periodu jako dobro izgledali, međutim, kad smo ušli u rotacije došlo je do pada u našoj igri i Partizan se prebrzo vratio. Drugo poluvrijeme smo se opet digli, došli do 50:51 i opet nam se dogodio pad. Oni su pogodili jako bitne šuteve kad je trebalo, šutirali su za 3 poena 50% i jednostavno nismo imali snage da se vratimo u neki egal i onda sam odlučio odmoriti neke igrače budući da već unutar 24 sata imamo iduću utakmicu u Zaboku.