ABA liga: Jacob Pullen uništio Krku!

Cedevita uvjerljiva protiv Krke

facebook.com

U sklopu 9. kola ABA lige, momčad Cedevite ugostila je u Draženovom domu momčad Krke. Cedevita je uvjerljivo slavila 104:75 te ovom pobjedom skače na četvrto mjesto regionalne lige. Trenutno je Cedevita na šest uzastopnih pobjeda gledano ABA ligu i eurokup. Trener domaćih Slaven Rimac je u najavi utakmice je govorio o snazi Krke, kao i nadolazećoj reprezentativnoj pauzi te upozoravao na važnost ove utakmice, s obzirom na stanje na ljestvici. Razlog za zadovoljstvo trenera Cedevite je bio i povratak Filipa Krušlina nakon 12 utakmica izbivanja.

Početak utakmice je ponudio izjednačenu igru i na odmor nakon prve četvrtine se išlo rezultatom 19:21 za goste. Međutim u drugoj četvrtini Cedevita podiže razinu igre i ostavlja momčad Krke na 14 poena razlike do poluvremena (49:35).

U drugom poluvremenu Cedevita nastavlja držati visoku razinu igre i radi još osjetniju prednost do ulaska u zadnju četvrtinu. U tim trenucima Jacob Pullen se već bio razigrao i obrana Krke nije imala odgovor na njegovu igru. Pullen je radio sve! Pogađao trice, krao loptu, asistirao, sam polagao… Vrhunska izvedba Cedevitinog Čovjeka. Treća četvrtina završava sa do tada najvećih +21 za Cedevitu (76:55).  U četvrtoj četvrtini Cedevita još više podiže svoju prednost, dok momčad Krke danas jednostavno nije bila raspoložena za pružiti otpor najboljoj Hrvatskoj momčadi.

Najbolji kod Cedevite je bio spomenuti Jacob Pullen koji je na kraju obilježio nestvarnih 41 koš sa zabijenih 5/8 trica i samo jednim promašajem za 2 (91%). Uz njega još su dvocifreni bili Elgin Cook sa 20 i Andrija Stipanović sa 17. Kod Krke najbolji naš Paolo Marinelli sa 14 poena.

KK Cedevita: Pullen 41, Cobbs 6, Krušlin 1, Žganec 3, Stipanović 17, Cook 20, Mustapić 5, Bell 9.

KK Krka: Marinelli 14, Škedelj 6, Osolnik 11, Bratož 10, Stipanićev 3, Cinac 10, Đapa 2, Fifolt 2, Balažić 7, Lalić 10.

Slijedi reprezentativna stanka, a nakon toga Cedevita ide na teško gostovanje kod KK Zadra 6.12 u sklopu 9. kola HT premier lige.