ABA liga: Loš dan Zagrebačkih klubova, poražena i Cedevita

Cedevita poražena u Beogradu, Crvena zvezda slavila rezultatom 82:66.

U reprizi prošlogodišnjeg finala ABA lige Cedevita je gostovala u Beogradu kod Crvene zvezde. Branitelji naslova već su u prvom poluvremenu obavili glavni dio posla i vodili s 25 koševa prednosti, susret je završen rezultatom 82:66.

Crvena zvezda vodila je od početka do kraja utakmice, u prvoj trećini najvišu prednost imali su kod rezultata 26:11. Do kraja poluvremena domaćin je još povećao prednost i na odmor je Crvena zvezda otišla s prednošću od 25 koševa. Cedevita je u prvih dvadeset minuta igra zabila svega 29 koševa.

U nastavku susreta košarkaši iz Beograda još povećavaju prednost i kod rezultata 72:38 stižu do najviše prednosti na utakmici od 34 koša. Posljednja četvrtina pripala je Cedeviti, dobili su je rezultatom 26:10 i nekako ublažili poraz. Najraspoloženiji u redovima Cedevite bio je Demetris Nichols s postignutih 15 koševa, dok je u redovima Crvene zvezde nezaustavljiv bio James Feldeine s 27 koševa.

Cedevita je upisala poraz, no unatoč tome i dalje drži treće mjesto. U subotu u Domu sportova dočekuju momčad Mega Bemaxa, susret je na rasporedu u 17 sati.