ABA LIGA: Pobjeda Zadra, poraz Cibone

Hrvatski klubovi su ostvarili polovičan uspjeh u današnjim utakmicama 9. kola ABA lige.

Cibona je u vrlo dobro popunjenoj dvorani Dražena Petrovića izgubila od Crvene zvezde. Ključna je bila druga četvrtina koju su gosti dobili 30:15 te su tako otišli na nedostižnih dvadesetak koševa razlike. Cibona je živnula u posljednjoj četvrtini nakon ulaska Paola Marinellija te je serijom 13:0 došla na 11 koševa razlike, ali ipak nije uspjela ozbiljnije ugroziti gostujući sastav. Kod Cibone su najefikasniji bili Žižić s 16 te kapetan Rozić s 15 koševa dok su u gostujućem sastavu čak petorica igrača bila dvocifrena.

Cibona – Crvena zvezda 70:91 (18:23, 15:30, 19:20, 18:18)

20161113_211014

Zadar je na gostovanju u Baru upisao četvrtu pobjedu sezone. U jednoj izrazito efikasnoj utakmici, Zadrani su vodili od početka do kraja susreta. Prednost je tokom utakmica bila uglavnom oko 10 razlike, a Mornar je pred kraj susreta došao na 4 koša razlike. Zadar je uspio sačuvati prednost te je upisao važnu gostujuću pobjedu. Najbolji igrači kod Zadra su bili Barać i Marinković s 27 koševa, a kod domaćina je najefikasniji bio Jones s 30 koševa.

Mornar – Zadar 104:110 (23:34, 22:19, 20:23, 39:34)