ABA LIGA: Pobjede Cibone i Cedevite

Današnji je dan bio veoma uspješan za hrvatske klubove u ABA ligi. Cibona je pobijedila Karpoš, a Cedevita je bila bolja od Mega Leksa.

Cibona je u Draženovom domu dočekala momčad Karpoš Sokola te je u dvoboj ušla kao favorit jer su gosti još uvijek bez pobjede u ovoj sezoni. Cibosi su u utakmicu ušli veoma ozbiljno i šuterski raspoloženo te je nakon prve četvrtine rezultat bio 30:19. Dobra igra se nastavila i u drugoj četvrtini nakon koje je Cibona vodila 57:41. Sredinom treće četvrtine, igrači Damira Mulaomerovića odlaze na 20 razlike čime su riješili pitanje pobjednika. “Vukovi” su na kraju slavili sa 102:79. Najbolji pojedinci kod Cibone su bili Šakić s 23 koša i 7 skokova te kapetan Rozić s 15 koševa i 11 skokova.

„Nezgodna utakmica. Mislim da je nama protiv ovakvih ekipa puno teže igrati. Ovo je ekipa protiv koje svatko može imati problem pogotovo ako se ne uđe ozbiljno. Odigrali smo dobru utakmicu i maksimalno ozbiljno. Na kraju smo svima dali šansu i raspodijelili minutažu. pogotovo igrači Bošnjak, Čorić, Sulejmanović, Slavica, a i Johnson se  probudio u zadnje dvije utakmice. To je put i to je to”, rekao je trener Cibone, Damir Mulaomerović.

Nakon poraza od Splita i Gran Canarie, Cedevita je na gostovanju kod Mega Leksa tražila pobjedu kojom bi se vratila na pobjedničke staze. Domaćini su bolje otvorili utakmicu te su odmah poveli 10:0. Bolja igra Mege se nastavila i do poluvremena na koje odlaze s prednošću od četiri koša razlike, 44:40. Bio je to relativno dobar rezultat za Cedevitu s obzirom da su domaćini imali i 14 koševa prednosti tijekom drugom četvrtine. Cedevita je zahvaljujući dobroj igri u trećoj četvrtini, u posljednju dionicu susreta ušla s prednošću od šest razlike. Mega je u zadnju minutu susreta ušla s dva koša prednosti, ali je zahvaljući trici Hopsona i slobodnim bacanjima Stocktona i Babića, Cedevita ipak slavila. Domaćine je s 24 koša predvodio Zagorac dok je kod Cedevite najraspoloženiji bio Hopson s 23 koša.

‘Počeli smo utakmicu u teškom grču i nismo igrali igru koju očekujem. Mega je to iskotistila, imali smo puno izgubljenih lopti i moram priznati da smo imali sreće jer smo na poluvremenu bili u zaostatku samo četiri koša.Bili smo u dvocifrenom minusu, ali smo nakon 20 minuta igre ipak uspjeli doći na prihvatljiv zaostatak. Drugo smo poluvrijeme odigrali puno bolje. Mislim da smo u nastavku vidjeli puno zanimljiviju košarku, dosta promjena u vodstvu, puno pogođenih šuteva iz teških pozicija.  Na kraju smo imali malo više sreće, pogodili smo bitnije šuteve i na kraju zasluženo pobijedili ‘, rekao je trener Cedevite, Veljko Mršić.

Mega Leks – Cedevita 82:85 (25:19, 19:21, 15:25, 23:20)

Cibona u idućem kolu ide u goste kod Union Olimpije, a Cedevita dočekuje Krku.