ABA LIGA: Poraz Cedevite u dramatičnoj završnici

Cedevita je u 6. kolu ABA lige, u dramatičnoj završnici izgubila od Krke. Vodila je Cedevita gotovo tijekom cijelog susreta (sredinom druge četvrtine i 13 razlike), ali igrači Veljka Mršića nikako nisu uspjeli prelomiti utakmicu i odvojiti se na prednost koja bi utakmicu odvela u mirnije vode. Gosti su zahvaljujući dobrom igrom u trećoj četvrtini postigli 29 koševa (u prve dvije četvrtine su postigli 34) i tako smanjili prednost Cedevite koja je u posljednju dionicu susreta ušla s prednošću od jednog koša razlike. Utakmica je zbog nestanka struje prekinuta u 37. minuti pri rezultatu 77:75 za Cedevitu. 14. sekundi prije kraja, Cedevita je vodila 82:81, ali je momčad Krke imala napad u kojem je Čebular nogom dotaknuo crtu i tako je pet sekundi prije kraja dao mogućnost Cedeviti da upiše pobjedu. Stockton je bacio loptu prema Arapoviću koji je pokušava proslijediti Babiću, ali umjesto kod Babića, lopta je završila u rukama Čebulara koji je mirnim polaganjem 0.6 sekundi prije kraja donio prednost svojoj momčadi i umjesto tragičara postao je heroj svoje momčadi. Žganec s 15 i Bilan s 13 koševa bili su najbolji strijelci Cedevite. Kod gostiju su najbolji bili Luković s 20 koševa i Dimec sa 17 koševa i 9 skokova.

“Želio bih čestitati Krki na jednoj dosta dobroj utakmici. Uzeli su što im je ponuđeno. Iskoristili su svu našu neopreznost, naše izgubljene lopte, kojih svaku utakmicu imamo previše i na kraju zasluženo pobijedili. Na kraju smo bili opušteni. Nismo bili svjesni kakva je situacija. Mi smo vodili i na 4.9 sekundi možeš uzeti loptu i stajati, ne moraš nigdje ići. No, bili smo preopušteni i završilo je kako je završilo” , rekao je Miro Bilan.