ABA LIGA: Prva pobjeda Cedevite

Nakon poraza od Budućnosti i Crvene Zvezde, Cedevita je protiv MZT-a tražila prvu pobjedu u novoj sezoni ABA lige. Cedevita se pred kraj prve četvrtine počela odvajati te nakon deset minuta ima prednost od plus sedam, 25:18. Imala je drugoj četvrtini momčad Cedevite nekoliko prilika da se ozbiljnije odvoji te tako prelomi utakmicu, ali se na poluvrijeme odlazi s rezultatom 36:30. Na početku treće četvrtine igrači trenera Mršića serijom 14:4 odlaze na 16 razlike, ali su s nekoliko uzastopno izgubljenih lopti vratili goste u igru te se u posljednju dionicu utakmice ulazi s rezultatom 56:48. Zahvaljujući većoj agresivnosti u obrani i racionalnijim rješenjima u napadu, Cedevita je izbjegla neizvjesnu završnicu i upisala uvjerljivu pobjedu, prvu ove sezone. Kod Cedevite su najraspoloženiji bili Miro Bilan s 21 košem i 8 skokova te Karlo Žganec s 12 koševa, 9 skokova i pet asistencija.

Cedevita: James, Krušlin 3, Katić, Babić 15, Žganec 12, Bilan 21, Stockton 5, Hopson 17, Begić 5, Arapović 4

MZT: Thames 9, Thomas 5, Mekić, Massey 1, Kloof 16, Simonovski 15, Lučić 7, Mladenovski 2, Scott 6

Cedevita – MZT 82:61 (25:18, 13:14, 18:16, 26:13)