ABA Liga: Šokantan poraz zadra!

Katastrofalna igra u završnici Zadranima izbila pobjedu iz ruku

U prvom susretu 7. kola regionalne ABA lige košarkaši KK Zadra su izgubili protiv gostujuće Mega Bemax sa 80:84.

Zadrani su jako ušli u susret i u prvoj četvrtini su poveli čak sa 14 razlike, da bi na kraju četvrtina završila 27:15 rezultatom. U drugoj četvrtini prednost Zadrana se lagano istopila, ali je iznosila ugodnih 41:37.

Momčad Mege Bemax u drugo poluvrijeme kreće odlučnije, te nakon 5 minuta treće četvrtine se uspijeva približiti na 50:48. Međutim Zadar ponovno radi seriju te završava četvrtinu sa prednosti od 65:55.

U četvrtoj četvrtini smo vidjeli završnicu koja se rijetko viđa. Naime Zadar koji je vodio od samoga početka utakmice uspio je izgubiti dobivenu utakmicu. Dvije i pol minute prije kraja utakmice Zadar vodi 80:72. 52 sekunde prija kraja Adam Mokoka krade loptu i u kontri zabija Andrija Marjanović za 80:81. Prvo vodstvo gostiju na utakmici, a navijači u tišini gledaju i ne vjeruju. Nakon toga Mario Little uzima jako težak i neshvatljiv šut te Luka Božić radi prekršaj na Edinu Atiću u obrani. Atić promašuje oba slobodna bacanja ali Zadrani ne uspijevaju osigurati skok i lopta dolazi do Marjanovića koji zabija polaganje i još dobija dodatno bacanje za konačnih 80:84.

Kod Zadra najučinkovitiji je bio Mario Little sa (22p), te Luka Božić (13p i 6sk). Momčad Mege je predvodio Kostja Mushidi (18p), a pratili su ga još Bitadze (13p) i Mokoka (10p). U slijedećem kolu Zadrani se susreću sa ljutim rivalom Cibonom u Zagrebu.